Tugisüsteem

Kadrina Keskkooli tugisüsteemi ülesandeks on ennetada õpi -ja käitumisraskuseid ning varakult märgata ja välja selgitada, millist tuge õpilane vajab. Õpilase toetamiseks leitakse üheskoos võimalused sobiva arengu -ja õpikeskkonna loomiseks ning osutatakse vajalikke tugiteenuseid.

Tugisüsteemi tegevus on reguleeritud vastava korra alusel ning töötab õpilast nõustava ja toetava võrgustikutöö põhimõttel, mida koordineerib direktori poolt määratud HEV-koordinaator (tugiteenuste juht).

Tugisüsteemi kuuluvad koolijuht, aineõpetajad, klassijuhatajad, õppejuhid, HEV-koordinaator (tugiteenuste juht), eripedagoog, sotsiaalpedagoog, koolipsühholoog, logopeed, abiõpetajad, õpiabiõpetajad, õpilaskodu kasvatajad, kooliõde, raamatukoguhoidja, huvijuht, tugiisikud jm toetav personal.

Kadrina Keskkooli tugisüsteemi kuuluvad:

HEV-koordinaator

Kadrina Keskkooli HEV-koordinaator 1.kooliastmes on Mirell Viru
Telefon: 322 5669, e-post: mirell.viru@kadrina.edu.ee
1. kooliastme HEV-koordinaatori kabinet asub C-korpuse I korrusel

Kadrina Keskkooli HEV-koordinaator 2. ja 3. kooliastmes ning tugiteenuste juht on Kai Tamm
Telefon: 322 5652, e-post: kai.tamm@kadrina.edu.ee
2. ja 3. kooliastme HEV-koordinaatori ja tugiteenuste juhi kabinet asub C-korpuse I korrusel

HEV-koordinaator toetab ja juhendab õpetajat haridusliku erivajaduse väljaselgitamisel, nõustab vanemat ning teeb õpetajale ja direktorile ettepanekuid edaspidiseks pedagoogiliseks tööks, koolis pakutavate õpilase arengut toetavate meetmete rakendamiseks või lisauuringute tegemiseks ning ühelt haridustasemelt teisele ülemineku toetamiseks.

Sotsiaalpedagoog

Kadrina Keskkooli sotsiaalpedagoog on Elin Lemberg.

Telefon: 322 5655, e-post: elin.lemberg@kadrina.edu.ee

Sotsiaalpedagoogi kabinet asub C-korpuse I korrusel.

Kooli sotsiaalpedagoogi töö eesmärgiks on korraldada ja arendada sotsialiseerumistuge ning toetada isiku arengut võrgustikutöö kaudu ning sotsiaalpedagoogiliste meetoditega.

Eripedagoog

Kadrina Keskkooli eripedagoog on Mirell Viru.

Telefon: 322 5669, e-post: mirell.viru@kadrina.edu.ee

Eripedagoogi kabinet asub C-korpuse I korrusel.

Eripedagoogi töö eesmärk on toetada ja suunata eakaaslastest eristuva õppija arengut, arvestades õppekava(de) nõudeid ja võimalusi. Eripedagoog hindab õppija õpioskuste ja arengu taset, kavandab õppetegevust õppija erivajadustest lähtuvalt, õpetab toetavas ja turvalises keskkonnas.

Koolipsühholoog

Kadrina Keskkooli koolipsühholoogi ametikoht on täitmata.

Koolipsühholoogi ülesandeks on õpilaste arengu toetamine koostöös pere, haridustöötajate ja teiste spetsialistidega. Koolipsühholoog hindab laste arengut mõjutavaid tegureid, kavandab ja juhib sekkumisi ning töötab koostöövõrgustikus teiste erialade spetsialistidega.

Õpilase märkamine:

Märkajad

• Õpetajad, sh abiõpetajad
  • Juhtkond (direktor, korraldusjuht, koolijuht, arendusjuht, huvijuht, kantselei juhataja, õppejuhid)
  • Tugispetsialistid (sotsiaalpedagoog, psühholoog, eripedagoog, tugiteenuste juht, kooliõde)
  • Toetav personal (raamatukogutöötaja, riidehoidjad, it-spetsialist, haridustehnoloog, toitlustusteenindajad, puhastusteenindajad, majahoidja, õpilaskodu kasvatajad, tugiisik(ud))
  • Lapsevanemad
  • Koolikaaslased
  • Noorsootöötaja
  • Kohalik omavalitsus (psühholoog, logopeed, lastekaitsespetsialist, sotsiaaltöötaja, peretöötaja)

Klassijuhataja

Õpilase toetamine klassi tasandil.

I tasandi meetmete rakendamine:

• Suhtlus lapsevanemaga (sh arenguvestlus, nõustamine, kokkulepped aineõpetajatega)
  • Tunniväline lisatöö (konsultatsioon, kogupäevakool)
  • Õppe individualiseerimine
  • Õpe tasemerühmades
  • Õpiabiplaan
  • Täiendav õppetöö
  • Huviring(id)
  • Õpilaskodu
  • Õpituba

Tugiteenuste juht (HEVKO)

• Toetab ja juhendab õpetajat haridusliku erivajaduse väljaselgitamisel