Koolimälestused 59. lennust (2019)

Birgit Klopp

“Küll keegi ära teeb” – just selline oli 59. lennu moto, kas meie endi või õpetajate poolt nimetatuna, kes seda teab.

Meie lendu võib iseloomustada kui veidi isepäiseid, uljaid, aga väga hakkamist täis õpilasi. Juhtus tihti olukordi, kus asjad jäid viimasele minutile, kuid mitte kordagi ei jäänud need tegemata. Meie lennu ajal tähistas Kadrina Keskkool 115. sünnipäeva ja nii mõnigi meist sai sellest ka tol ajal osa võtta. Mälestusi on kooliajast palju ning neid võikski kirja panema jääda, kuid on ka mõned hetked, mis on jäänud rohkem meelde kui teised.

Kuigi lõpetamisest on nüüdseks möödas juba kolm aastat, on lõpetamise päev veel väga eredalt meeles. Nimelt lõpetas koos meiega ka Kadrina Keskkoolis oma pikaaegse karjääri austatud õpetaja Eda Sakk. Seoses sellega meenuvadki keskkooli ajast need lõpmatud matemaatikatunnid, mis üle nädala tekitasid peavalu.

Siiski käib siiani kaasas õpetaja Saki poolt öeldu: “Ära ütle, et ei oska, vaid mõtle!” Õpetajate tarkuseterasid panime aastate jooksul küllaga taskusse ja kanname neid siiani endaga kaasas. Kõige lõbusamad neist olid vene keele tunnid õpetaja Saareniga, kus nii mõnigi kord tuli minna nutumüüri äärele või puhvetisse lobisemise kõrvale kohvi ostma. Füüsika tunnid võrdusid meie lennu jaoks psühholoogia tundidega, sest kord nädalas sai klassijuhataja Raimo Maasikule kõik mured ja rõõmud ära räägitud.

Eredamalt on meeles ka väljaspool koolitunde veedetud aeg. Tänu meie armsale Kristi Aimla-Maripuule käisime koos klassiga mitmel reisil. 10. klassis külastasime Bremeni linna Saksamaal. 11. klassi lõpetasime puhkusega Maltal ning 12. klassi eksamipingeid maandasime Kreetal. Enne lõpetamist korraldasime veel ka sümboolse klassipulma, mis oli meie kõigi jaoks väga meeldejääv ja uudne kogemus.

Meie lennus oli väga palju värvikirevaid ja isemoodi inimesi. Gümnaasiumis lisasid vürtsi meie lennule veel juurde vahetusõpilased erinevatest riikidest. Ühise klassina olime väga ühtehoidvad ja üksteisele igas asjas toeks. Kõige selle eesotsas olid siiski meie kallid klassijuhatajad Kristi Aimla-Maripuu ja Raimo Maasik, keda täname südamest siiani. Ilma nende abita ei oleks me jõudnud sinna, kus oleme täna.

Kadrina Keskkoolile mõeldes on alati soe tunne hinges. 59. lend soovib kõikidele tulevastele vilistlastele ja ka õpetajatele jõudu ning vastupidavust edaspidisteks aastateks.

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi, logopeedi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd