Koolimälestused 56. lennust (2016)

Aveli Tiiter

“Rääkimine hõbe, vaikimine kuld” võtab meie moto Kadrina Keskkooli 56. lennu olemuse hästi kokku. Kui nüüd tagantjärele mõelda, siis suurema osa ajast me tõesti vaikides need aastad ka mööda saatsime. Kui aga keegi suud paotas, kõlas sealt alati midagi vaimukat. Sellega seoses meenus kohe üks seik, kui vaatasime klassiga filmi “Suvi”. Stseenis, kus Toots ja Kiir põllu peal mehevõitlust pidasid ja hobusevankriga mööda sõitev Teele küsis: “Mis siin sünnib?”, kostus klassi tagumisest pingist Jareku tagasihoidlik vastus: “Laps”. Rohkem polnud sõnu vajagi, et luua klassi mõnus muhe õhkkond. Siiani ajab see Jareku lisandiga stseen “Suve” filmist muigama.

Meie lend oli ka väga ühtehoidev – kõikidest raskustest saime koos üle. Täname südamest klassijuhatajaid Alis Langemetsa ning Harry Laivi, kelleta ei oleks me nii ühtseks kasvanud. Nad olid meie jaoks rohkemat kui lihtsalt klassijuhatajad. Küll sai Alise juures talguid pidada ja muudmoodi koos aega veedetud. Siiani käivad meie klassi poisid (mehed) Laivi juures saunaõhtutel. Sauna on hoitud meie klassis väga au sees, mille tõttu on saunarätikute väel jõutud ka toidupoodi, sest mis saun see ilma saunajoogita on.

Kuna koolitundides koos oldud ajast jäi veel väheks, siis käidi pärast koolipäeva ka koos jõusaalis raskusi tõstmas. Kes kui palju tõstis, enam ei mäleta, kuid seda küll, et aktiivsemad jõusaalipoisid tegid küsimise peale tüdrukutele treeningkavasid, jõid vahetundides võidu tooreid mune ning kooli hommikusöögi ajal ei olnud piisavalt suurt taldrikut, kuhu nende puder ära oleks mahtunud.

Need on vaid väikesed killud meie lennu erinevatest naljakatest ja põnevatest olukordadest. Alustades meie klassi lapsesuu Henri kommentaaridest, mis õpetajaid punastama, naerma või pahandama ajasid, kuni Hansu matemaatika ülesannete lahendamisel Mozarti, Chopini jne loomingu ümisemiseni. Oleme kogu lennuga sama meelt, et meil oli koos äge õppida!

Aitäh, Kadrina Keskkool!

56. lend (2016)

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, koolipsühholoogi, logopeedi ja matemaatikaõpetajat. Pakume tööd