30. septembril 1972 tähistas Kadrina kool 70. aastapäeva. Sellel päeval istutati ka esimene rida kasepuid staadioni ja Viru tänava parkla vahelisele vabale maale. Ajapikku kujunes sellest park.

Esimese puu istutasid keskkoolilendude eelsed koolilõpetajad. Tol ajal oli neid veel palju alles ning nad võtsid ikka osa kooli aastapäevade tähistamisest.

2. kuni 7. puu istutati keskoolilendude poolt – 1. lend kuni 6. lend.

8. puu, mis on vaher, istutas koos endise direktori Elmar Kanteriga kõige eakam veel elusolev õpilane, Kadrina põliselanik Karla Kruustalu.

9. kuni 14. kask istutati keskkoolilendude 7. kuni 12. poolt.

15. puu on tamm. See istutati kooli 70. aastapäeva auks. Sai alguse traditsioon istutada igal kevadel kask abiturientide poolt ja iga 5 aasta järel kooli aastapäevadel tamm.

8. oktoobril 2022 tähistab Kadrina Keskkool kooli 120. aastapäeva. Väärika tähtpäeva auks istutatakse taas puu, ikka tamm. Istutamise tseremoonia juures on au näha väärikas eas 1943. aastal lõpetanut ning nooremate põlvkondade esindajaid. Kogu pargi väärindamiseks on vilistlaskogu ette võtnud suure aktsiooni – igale puule selle istutanud lennu tähise paigaldamise. Kasutusele läheb ka rahvamaja veerel asuva suure kuulutustealuse seni tühjana seisnud tagapind. Sinna paigaldatakse lühiülevaade nii pargi kui ka kogu kooli ajaloo kohta. Ulatusliku uurimistöö lendude puude paiknemise osas tegi ära 35. lennu vilistlane Margo Peetsalu. Kogu ettevõtmise organiseerimise ja valmistamisega kuni puu istutamiseni välja majandusliku raskuse kandis 23. lennu vilistlane Juhan Viise. Selle meheteo eest mõlemale kõigi vilistlaste suur tänu! Kahjuks ei ole nii mõnegi lennu puu kasvama jäänud. Kui lennud soovivad, on neil võimalus oma puu uuesti istutada.

Kadrina Keskkooli vilistlaskogu nimel V lennu vilistlane Tiiu Uusküla.

Lendude istutatud puudest on sirgunud park (foto: Ahto-Lembit Lehtmets)

Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo