Esmaspäeval, 16. mail käisid kooli kõik 7. klassid koos klassijuhatajatega Mädapea kandis metsa istutamas. Talgupäev toimus koostöös RMK-ga.

Talgulistele oli tulevase metsa asukohas ette valmistatud vaod, tööriistad ja ämbrites üle tuhande noore kuuse. Õpilasi võtsid vastu RMK metsakasvatajad, kes rääkisid veidi RMK tegevusest ja näitasid ette, mida ja kuidas tuleb teha: kuidas kasutada labidat, kuidas kindlustada, et puu jääb tugevalt maasse ja kui suure vahega istutada.

Mitmed õpilased olid ka varem metsa kasvama pannud, aga enamikule oli see kogemus esmakordne. Tööd tehti paar tundi – täpselt nii palju, et füüsilisest tööst tekkiv väsimus veel maha ei murdnud, aga sai väikese koormuse ning ka kõhu piisavalt tühjaks, nii et metsa lõunasöögiks toodud supp ja saiake maitsesid ülihästi.

Ilm soosis tööd: päike ei põletanud ja vihmasabin tuli alles pärast koju jõudmist. Küllap oli sellest väike kasu ka paariaastastele kuuselastele, kes nüüd said uue hoo kasvamiseks, et noortele talgulistele jääda seda päeva meenutama metsatukana, mida aastakümnete pärast ka oma lastele ja lastelastele näidata.

Maarja Põder, bioloogiaõpetaja


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo