Sel nädalal ootas kooli naasnud õpilasi ees Tartu loodusmaja põnev rändnäitus "Kuues laine".

Väljapanekul käsitletakse teemasid nii looma kui ka taimeriigi liikide ja elupaikade hävinemise põhjustest, kliimamuutuste ja erinevate tööstusharude rollist sellest, samuti invasiivsete võõrliikide mõjust elurikkusele. Näitusel räägitakse ka elurikkuse edulugudest – liigid, mille kaitsmisel on isendite arvukus tõusmas ja elupaigad taastumas. "Kuuenda laine" eesmärk on peegeldada teiste liikide kurbloolisi saatusi inimese enda eduloo taustal ning aidata teadvustada, et need lood käivad paratamatult käsikäes ja on suures osas meie enda kirjutada. (Tartu loodusmaja koduleht)

Huvilistel on võimalik näitusega tutvuda ka veebis aadressil kuueslaine.tartuloodusmaja.ee.

Väljapanek on Kadrina Keskkoolis üleval jaanuari lõpuni.

Täname näituse kooli toomise eest bioloogiaõpetajat Siret Punga.

Egert Eenmaa, kommunikatsioonijuht

Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid