Tulenevalt Haridus- ja Teadusministeeriumi hetkel kehtivale korraldusele testivad kõik õpilased ennast koroonaviiruse leviku pidurdamiseks COVID-19 antigeeni kiirtestiga.

Järgneval nädalal, kui õpilased naasevad distantsõppelt, toimub esimene kiirtestimine esmaspäeval, 15. novembril üldjuhul esimese tunni ajal koolis. Testimine toimub klassides õpetaja juhendamisel.

Kui klassis tehtav test ebaõnnestub või annab ebaselge tulemuse, saadetakse õpilane kooliõe juurde, kellega koos tehakse kordustest. Kui õpilane saab positiivse testitulemuse, saadetakse ta samuti kooliõe juurde, kes lähtuvalt olukorrast ja vajadusest annab õpilasele ja/või tema vanematele suunised edasiseks toimimiseks.

Järgmine kiirtestimine toimub õpilaste kodudes vastavalt iga õpilase võimalusele kas kolmapäeva, 17. novembri õhtul või neljapäeva, 18. novembri hommikul ENNE KOOLI TULEMIST. Selle jaoks jagavad klassijuhatajad eelnevalt oma klassi õpilastele kiirtestimise komplektid. Võimalusel palun kiirtestimist teostada vanema juhendamisel ja järelvalve all.

Video koduse iseseisva kiirtestimise õpetusega asub siin:

.

  1. Kui õpilase kodus tehtud kiirtest osutub positiivseks, tuleb jääda koju ning võtta esimesel võimalusel ühendust oma perearstiga, kes suunab teid edasi PCR testile. Kuni PCR testi tulemuse saamiseni tuleb viibida koduses eneseisolatsioonis. Kui õpilase PCR test osutub negatiivseks, naaseb ta tavapärasele õppetööle.
  1. Kui PCR testi tulemus on positiivne, peab õpilane jääma Terviseameti poolt määratud perioodiks eneseisolatsiooni. Palume positiivse tulemuse saamisest teavitada ka õpilase klassijuhatajat ja kooliõde.
  1. Õpilased, kes on viimase 6 kuu jooksul põdenud COVID-19 haigust, võivad vahel anda positiivse kiirtesti tulemuse kuni 2 kuu jooksul pärast haigestumist. Kui see õpilane tunneb ennast tervena, tal ei esine ühtegi COVID-19 haigusele iseloomulikku sümptomit, võib ta jätkata tavapärast õppetööd. Kui esinevad haigustunnused, tuleb jääda koju ning võtta ühendust oma perearstiga.
  1. Kõigil õpilastel, kellel on COVID-19 haiguse põdemisest möödas kauem kui 2 kuud, on vajalik ennast kiirtestida ning positiivse testitulemuse saamisel tuleb jääda koju ja võtta esimesel võimalusel ühendust oma perearstiga.
  1. Kui kodus tehtud kiirtesti tulemus on ebaselge või testi tegemine ebaõnnestus, palun saata õpilane enne tundide algust kooliõe juurde kordustestile.

Kui vanemad ei soovi, et nende laps ennast koolis või kodus testib, annavad nad sellest teada oma lapse klassijuhatajale. Eraldi avaldust ei ole vaja saata, piisab vaid teavitavast kirjast.

Küsimuste ja murede korral palun võtke julgelt minuga ühendust. E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., e-päevik: Laina Mustonen, tel: 322 5647, 5818 0606.

Hoiame enda ja teiste tervist!

Kooliõde Laina


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo