Helkurnädal algkassides

Head lapsevanemad! Helkurnädala raames toimus 30. oktoobri hommikul 1.-3. klasside õpilaste seas helkurikontroll. Kiitus lapsevanematele, kes on hoolitsenud selle eest, et tema lapse jope küljes oleks helkur.

Palju oli näha helkureid laste koolikottide küljes, kuid kui laps juhtub õue minema ilma koolikotita, ei ole ta autojuhile siiski kahjuks märgatav ja nähtav. Alternatiivina on võimalik kasutada ka kleebitavaid helkureid, samuti takjakinnitusega helkureid, helkurvesti jpm.

Poes helkurit valides tuleb kindlasti vaadata, et tegemist oleks originaaltootega. Helkuril või selle pakendil peab peal olema CE vastavusmärgis ning viide standardile EN 13356:2001.

Helkur peab väliriide küljes rippuma paremal pool ja maapinnast 50-80 cm kõrgusel.

Andke oma lastele head eeskuju ning kandke ka ise igapäevaselt helkurit.

Ohutut liiklemist!

Kai Tamm