Õpilaste bussisõit avalikel liinidel

Alates 01.07.2018 omavad kõik kuni 19-aastased (kaasa arvatud) tasuta sõiduõigust avalikke maakonna liine teenindavates bussides. Bussi sisenedes tuleb bussijuhile öelda, millisesse peatusesse soovitakse sõita ning seejärel enda sõit registreerida ehk valideerida ISIKUSTATUD ühiskaart. Sõidu registreerimata jätmine on võrdne piletita sõiduga.

Kõigil õpilastel, kellel on juba olemas isikustatud ühiskaart, ei ole vaja midagi teha.

Kellel ühiskaarti ei ole, siis tuleb see osta. Kaardi hind on 2 eurot. Ühiskaardi soetamine on ühekordne väljaminek. Ühiskaarti saab isikustada kaardi müügipunktides või pilet.ee internetilehel.

Lähimad ühiskaardi müügikohad:

· Krooni Selveri infolett

· Rakvere bussijaama R-kiosk

· GargoBuss Rakvere bussijaamas

· GoBusi kaugliinide ja maakonnaliinide bussidest

· GoBusi Rakvere kontorist (Aia 16, Rakvere)

Piletisüsteemis saab sõiduõiguse tõendamiseks kasutada järgmisi kaarte:

Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Ridango Ühiskaart, Tartu bussikaart, Pärnumaa Ühiskaart.

Ühiskaardid on ristkasutatavad Tallinnas, Harjumaal, Tartu linnas, Tartumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Jõgevamaal, Kohtla-Järve linnas, Lääne-Virumaal, Põlvamaal.

Lugupidamisega

Kairit Pihlak