Hispaania kivistelt väljadelt Eestimaa metsadesse

Tähelepanelik lugeja võib-olla mäletab, et aprillikuu Kodukandis lubasime oma Hispaania sõpradele näidata Eestit ja Kadrina Keskkooli. Lubadus sai täidet: 23.-29. aprillil võõrustasime 15 õpilast ja 2 õpetajat Zalamea de la Serena koolist. Oleme väga tänulikud peredele, kes võtsid need 15 õpilast terveks nädalalaks oma pere liikmeks. Suur aitäh ka Tristvere maja lahkele pererahvale, kes pakkusid öömaja ja maitsvaid roogi kaugelt tulnud õpetajatele.

Tahtsime oma kodukandist näidata parimaid ja põnevamaid paiku. Nädalase programmi sisse mahtus nii linnamelu, metsavaikust, raba lummust kui ka mere sinavat sillerdust. Nende kaunite sõnade taga on sõit Tallinna, Rakverre ja Tartusse, seiklusmängud Neerutis, matk Viru rabas ning puhkehetked Altjal ja Vainupeal. Rõõmu ja põnevust pakkusid nii suplus Aqva veekeskuses, kiigemängud Altjal ja Äksi kiigepragis ning üleelamised Lõunakeskuse seikluspargis. Proovitud sai isegi uisutamist! Tõeliseks eksootikaks oli meie rabamaastik, mereäärne rannajoon ning lõputud teed kõrgete männi- ja kuusemetsade vahel.

Meie sõbrad olid ka teadmiste- ja kultuurihuvilised. Noortekeskuses toimunud tervituskontserdil sai nautida nii eesti tantu-laulu kui Hispaania flamenko rütme. Täname õpetaja Merike Treppi, Ebe Abnerit ning Kätlin Piiskoppelit, kes koos oma laulu- ja tantsulastega kontserdil esinesid. Suurima aplausi teenisid välja Ana Bueno Garcia-Mirasierra, Antonio Gil Centen ja Nataljia Pozo Tomẻ, kes tõid Hispaania kirglikud tunded vaatajateni flamenkotantsu kaudu.

29. aprillil tähistati rahvusvahelist tantsupäeva. Selleks päevaks olime selgeks õpetanud polkasammud ka Hispaania noortele. Ühises sõbralikus ringis tantsisime "Pärliinet", mille jäädvustas Kristjan Pärnamäe. Film on nähtav ERRS-i kodulehel Rahva Lemmiku tiitlile konkureerivate tantsuvideote leheküljel. Tantsu leiab ka YouTube'ist.

Hispaania keele kõnelejaid on maailmas peaaegu 528 miljonit. Sellest suurest numbrist 17 leidsid tee Kadrinasse ja olid lahkesti nõus jagama algteadmisi ja tutvustama oma keele kõla meie kooli õpilastele. Nii mõnelgi tekkis huvi seda keelt õppida. Hispaania mõju oli tunda ka kooli kevadpeol, kus noored Hispaania populaarsete lugude saatel tantsisid.

Külaliste lahkumine oli kurb ja emotsionaalne - taaskord tuli esile hispaanlaste südamlikkus, avatus ja oskus tänulik olla.

Ja ka meie täname kõiki neid, kes aitasid meid Hispaania-Eesti sõprussilla loomisel.

Täname

Kadrina Vallavalitsus, Kadrina Keskkool, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp, Rainer Grupp OÜ, Aru Grupp AS, Hakaplast OÜ, OÜ Pixner, Interno Ehitus OÜ, Risto Murumägi, Andres Lindam, Kaie Onton ja Andres Nukk.

Täname veel kord ka peresid, kes meie ettevõtmist toetasid ning nõu ja jõuga abiks olid.

Ootame uusi võimalusi sõpradega Zalamea de la Serenast kohtuda!

Kirjutasid Signe Ojasalu ja Ebe Abner, pilte tegi Signe Ojasalu

Sa oled siin: Avaleht Uudised Varia Hispaania kivistelt väljadelt Eestimaa metsadesse