Reede õhtul poole kuue paiku oli koolimajas ebaharilikult palju saginat – kuuldus laste juttu, kilkeid ja naeru. Algamas oli talveöö teemal "Lumememm".

Talveöö avasõnad ütles kooli direktor Krõõt Nõmmela-Mehide, õpetaja Marge Abner tuletas meelde talveöö tegevusplaani. Seejärel läks oodatud poemäng lahti. Poemängus õpilased müüsid ja ostsid kodust kaasa võetud mänguasju, lauamänge, raamatuid, puslesid ja käsitööesemeid. Kogu müügitegevus toimus mängurahadega. Paberrahad valmistati tunnis või kodus.

Kell 20 algas tegevus erinevates töötubades Iga laps sai valida endale neli meelepärast töötuba, milles kõik tegevused olid seotud lume või lumememmedega.

Juhendaja Kati Raudla, meie kooli vilistlane, õpetas talvejooga töötoas toredaid joogaasendeid nii üksi kui koos sõbraga.

Lumememme värvimise töötuba töötas õpetaja Kersti Tarkmehe juhendamisel.

Lumememme voltimise töötoas õpetasid õpetajad Elle Tamme ja Rea Ritsik ning õpilasesinduse õpilased paberist lumememmesid meisterdama.

Killumängu töötoas sai õpetajate Kadi Haavajõe ja Rita Rammo kaasabil kokku panna erinevaid puslesid.

8. klassi õpilased korraldasid oma loovtöö raames mängutoa ning aardejahi. Nende juhendajaks oli õpetaja Liina Suurkivi.

Oma teadmisi talvest ja lumememmedest sai proovile panna talvekuldvillakus, mille valmistas ette õpetaja Piret Särg.

Ühel toredal peol peab saama tantsida ja vaadata üht ägedat filmi. Põneva talvemultifilmi valis õpetaja Sirje Promen ning talvetantsutoas õpetasid õpetajad Marge Abner ja Kaia Klaan laulu-, tantsu- ja liikumismänge.

Kui töötubade tegevused lõppesid, oli aeg end magama seada, aga enne uinumist loeti ja kuulati unejuttu või vaadati öömultikaid.

Talveöö tegevused jäädvustas lapsevanem Marge Schwindt.

Marge Abner ja Rita Rammo, klassiõpetajad


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo