Teabeõhtu algklassidele

31. oktoobri ja 1. novembri õhtupoolikutel toimus algklassi õpilastele ja nende vanematele lühikoolitus helkuri vajalikkusest ning esmaabi andmisest.

Esmalt sõitsime üheskoos kooli juurest veidi eemale pimedamale teelõigule, kus õppesõidumeister Vahur näitas, kui kaugelt näeb inimest helkuriga ning kui kaugelt ilma helkurita. Nägime seda, et erksavärvilise jopega jalakäijat on märksa paremini näha, kui tumeda riietuse kandjat. Ka said kõik osalejad oma olemasolevate helkurite seisukorda kontrollida. Väga vahvalt helkisid laste jopedel ja kombekatel olevad sisseõmmeldud helkurid ning muidugi helkurvest.

Pärast seda suundusime kooli raamatukogu lugemissaali, kus kooli meditsiiniõde Laina jagas lastele teadmisi ja praktilisi oskusi sellest, kuidas anda vajadusel esmaabi nii endale kui teistele. Lapsed said ise proovida minestanud inimesele esmaabi andmist, haava puhastamist, sidumist jms.

Aitäh kõigile, kes osa võtsid!

Vahur Kalind, õppesõidumeister
Laina Kuuskla, kooliõde