Kadrina Keskkool - Tubli Tegija

18. oktoobril toimunud maride hõimupäeva kontserdil sai Kadrina Keskkool Rahvakultuuri Keskuse tänutähe Tubli Tegija. "Tänu koostööle on saadud osa sugulasrahvaste omanäolisest ja rikkalikust kultuuripärandist läbi kolme aastakümne toimunud hõimupäevadel," on öeldud tänukirjal.

Hõimupäevade tähistamine sai alguse 1928. aastal, nõukogude ajal see traditsioon katkes, kuid taasiseseisvunud Eestis taastati 1988. aastal. Meie koolis on 20 viimase aasta jooksul osa saadud mõne väikerahva kontserdist, näiteks esines 2011. aastal meie koolisaalis udmurtide ansambel Buranovskije Babuški, mis mõne kuu pärast kuulutati Eurovisioni Venemaa konkursi võitjaks ja Eurovisioni lõppvooru teiseks. Lisaks neile emotsionaalsetele kontsertidele on käinud teisigi külalisi, eelmisel aastal näiteks handi- ja mansihuviline misjonär Signe Liivak. Sel aastal on 8.-10. klassidel 19. oktoobril võimalus tutvust teha karjala spetsialisti, filosoofiadoktor Jaan Õispuuga.

Koos mari folklooriansambli liikmetega

Liivi Heinla, eesti keele õpetaja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Sündmused Kadrina Keskkool - Tubli Tegija