Oktoober - pudrukuu

Oktoober on pudrukuu ja 10. oktoober rahvusvaheline pudrupäev. Sel sügisel tähistatakse juba kolmandat aastat Eestis pudrukuud toreda ettevõtmisega, kus lapsed saavad terve klassiga katsetada retsepte teraviljadest. Pudruprogrammi algatajad on teraviljahelveste tootjad Veski Mati ja Herkuless.

Pudruprogrammi eesmärk on tõsta laste teadlikkust tervislikust toidust, eriti teraviljatoitudest ning saada rohkem infot õigete toitumisvalikute ja toiduvalmistamise kohta.

2.m ja 1.b võtsid osa Eesti koolide pudruprogrammist. Programmis osalejad pidid retsepti järgi putru keetma ning oma tegevused fotodele jäädvustama. Reedel, 12. oktoobril käisid õpilase kooli õpilaskodus putru keetmas. Õpetaja Merle eestvedamisel valmis karamelliseeritud neljaviljapuder värskete marjadega. Valmis hää puder, mis üsna ruttu otsa sai.

Merle Kärdla ja Rita Rammo, klassiõpetajad. Fotod: Merle Kärdla

Sa oled siin: Avaleht Uudised Sündmused Oktoober - pudrukuu