Kadrina Keskkoolis tähtsustatakse ettevõtlikkust ning õpilased osalevad hea meelega erinevates projektides.

Sel aastal soovisid 5. klassi õpilased külastada Tartu Ettevõtlusküla, et läbida sealses keskkonnas rollimängu "Ettevõtlik kodanik". Lennus on õpilasi 62, seega oleks olnud vahva ettevõtmise korraldamine peredele üsna kulukas. Kuna koolil on varasemast mitmeid positiivseid kogemusi mobiilse ettevõtlusmänguga, siis leiti koostööpartneriks Lääne-Virumaa Arenduskeskus, kes oli nõus õppekäiku osaliselt toetama, kokkuleppel, et osa kuludest tuleb õpilastel endil kanda. Samuti sai tingimuseks see, et antud summa tuli õpilastel endal ettevõtlikult teenida.

Mõte tundus asjaosalistele teostatav. Distantsõppe ajal korraldasid klassijuhatajad veebitundides ühiseid mõttetalguid, kuidas oleks võimalik koguda lennupõhiselt vähemalt 300 eurot ning bussisõiduraha. Erinevate võimaluste vahel koorus välja mõte korraldada sõbrapäevanädal ehk avada üheks päevaks sõbrapäeva kohvikud, pidada Sõbralt Sõbrale laata ning viia läbi loterii, kus iga pilet võidab.

Nii algas veebitundides menüü planeerimine, hindade kalkuleerimine, kohviku sisustuse kujundamine, loteriiks esemete kogumine jne.

14. veebruaril avanesidki mitmed kohvikud, mille tulu läks ühise eesmärgi jaoks. Nädala viimasel päeval kauplesid kõik soovijad Sõbralt Sõbrale laadal. Motiveerimaks õpilasi, said müüjad enamuse teenistusest endale jätta. Ühiskassasse tuli anda vaid 1 euro. Loterii osutus nii menukaks, et piletid olid müüdud juba paari esimese vahetunniga. Et tänada kõiki osalejaid, loositi kõikide piletiostjate vahel välja võitja enda valitud kattega värske pitsa.

Koostööpartneriks oli kohalik Konsumi kauplus. Laadal müümata jäänud riided annetati Kadrina vallas elavatele Ukraina peredele.

25. mail külastati kogu lennuga Tartu Ettevõtlusküla, kus õpilased läbisid rollimängu "Ettevõtlik kodanik". Mäng meeldis õpilastele nii väga, et nad haakusid koheselt mõttega luua ka enda koolis ettevõtlusküla, et rikastada mobiilsete mängude mängimist. Üheskoos koguti erinevaid esemeid ning loodi linnavalitsus, pank, kaubamaja, ilusalong, kliinik, reklaamibüroo ja remondisalong. Õpilaste poolt loodud külla kutsuti pilootklassina mängu katsetama Kadrina Keskkooli 3.b klassi õpilased, kes mängisid mängu "Ettevõtlik pere". Lisaks said kogutud vahendeid kasutada ka 8. klassi õpilased, et mängida mängu "Ettevõtlik kodanik".

Kõik kogutud esemed talletati ning saadud kogemuse põhjal taasavatakse ettevõtlusküla juba uuel õppeaastal, et kõik soovijad saaksid mobiilset mängu mängida. Julged ja aktiivsed õpilased olid väga huvitatud olema ka peamängujuhi abilised, et anda koolikaaslastele edasi enda teadmisi ja kogemusi, mida nad said Tartu Ettevõtluskülast.

Projekti eestvedajateks on õpetajad Evelin Teiva, Kaire King ja Jana Sillajõe.

Evelin Teiva, eesti keele ja klassiõpetaja


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo