Huvilised gümnasistid peamiselt LOTE õppesuunast osalesid 5. aprillil Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis terviseteadlikkuse õpipäeval. Päev oli huvitav ja sisutihe, toimus neli õpituba, kus õpilased said olla ise aktiivsed, kuid oli ka asjakohane teoreetiline osa.

Päev algas mikrobioloogia töötoaga, mida juhendas Kadrina Keskkooli vilistlane mikrobioloog Helen Udras (Karp) – oli tore taaskohtumine. Osalejad said teada inimese mikrobioomi olemusest ja tähtsusest, ise valmistada preparaate bakteritest ning neid uurida mikroskoobis. Intiimhügieeni õpitoas tuletati meelde inimese intiimanatoomiat ja -füsioloogiat, arutleti seksuaalhügieeni teemadel.

Järgmises õpitoas tutvuti ultraheliuuringuga ja siseorganite haigusseisundite diagnoosimisega, sai ka ise uuringut läbi viia. Südame- ja veresoonkonnahaiguste ennetamise õpitoas saadi teada, millised on nende haiguste peamised riskitegurid, kuidas hinnata pulssi, vererõhku, saturatsiooni ning kuidas teostada südamefilmi ehk EKG-d.

Kõikides õpitubades saadi vajalikke teadmisi ja oskusi, mis kasulikud igale inimesele. Päev lõppes majatuuriga, kus üliõpilased tutvustasid kõrgkooli õppimisvõimalusi ning erinevaid õpperuume ja õppimisvaldkondi, vastasid küsimustele. Õpilased jäid õppepäevaga väga rahule.

Siret Pung, LOTE suuna õppejuht


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo