Esmaspäeval, 6. juunil toimus 5. klasside matkapäev Viitnal, kus õpilastega jagasid enda teadmisi OÜ Luureretkede instruktorid. Saadi teada, kui palju on metsas erinevaid söödavaid taimi ning millised need välja näevad.

Tutvuti erinevate loomade jälgedega ning õpiti tegema käepärastest asjadest lõket. Lisaks matkatarkustele sai nautida tõeliselt sooja suvepäeva, jalutuskäiku metsas ning järvemõnusid.

Teisipäeval, 7. juunil oli viiendikel tõeliselt "käed külge" koolipäev! Eesmärgiks oli lõimida erinevaid tegevusi ning tugevdada meeskonnatunnet. Meeleolukas fotojaht ning Actionboundi nutimäng panid proovile nii loovuse kui vastupidavuse. Tiimitöö tulemusena kerkisid staadionile kolm kaarsilda.

Pärast seda andsid 5.b ja 5.d klassi õpilased kohalikus pritsumajas oma panuse kaitsevõrkude valmistamisse Ukraina tarvis ning katsetasid, kui kiiresti saab kogu päästevarustuse õiges järjekorras selga. (Hiljutise päästjate võistluse parim aeg – 24 sekundit – jäi sel korral veel ületamata, aga harjutamine teeb meistriks!). Päev lõppes paisjärve ääres, kus korrati üle veeohutus ning tehti päästerõnga heitmise "kuiva" trenni. Siinkohal suur tänu ja tervitused pritsumaja rahvale!

Kolmapäeval, 8. juunil käisid 5.b ja 5.d matka- ja looduspäeval.

Reisi lõpp-punktiks oli Pärispea poolsaarel Purekkari neem. Enne seda käidi külas 5.b klassi Rometi vanavanemate juures, kellel on neli lihaveiste karja. Pärast seda peatuti õpetaja Jana ühe väga muheda sugulase juures, kellel on suurel karjamaal palju lambaid ning laudas kanad-kuked. Tammispea hiiglasliku rändrahnu juures sai veidi ronida ning Vihasoo linnuvaatlustornist kaugustesse vaadata. Purekkari neeme puhkeplatsil toimus piknik. Soovijad said jalutada Eesti mandriosa kõige põhjapoolsemasse tippu või lihtsalt puhata ja mängida.

5.a klass külastas sel päeval Lontova seiklusparki ning pani enda vaimu ja füüsilise vormi proovile kõrgete puude otsas. Kõik lapsed leidsid endale sobiva liikumisraja, kus lustimist ja nuputamist jätkus mitmeks tunniks. Lisaks katsuti varbaga Kunda merevett ning tehti rannas väike piknik.

Pärast väljasõitu jätkus sportlik pärastlõuna õpetaja Evelini juures, kus algas traditsiooniline ööüritus, sel korral telklaagri näol.

Neljapäeval, 9. juunil ühildasid 5.b ja 5.d klass taas enda jõud. Kuna viiendas klassis alustatakse ajalooõpinguid, siis neljapäevane jalgrattamatk oli pühendatud Eesti ajaloole. Teadupärast avati viis aastat tagasi Jõepere mõisa kunagises asukohas mälestustahvel Eesti Vabadussõja Jõepere lahingus mürsu läbi hukkunutele. See 1918. a jõulukuul toimunud lahing oli oluline seetõttu, et esimest korda selle sõja käigus tekkis Eesti sõdurites usk, et nad suudavad punaväelastele vastu seista. Ühtekokku 19 kilomeetrit jalgratta väntamist oli viiendikele jõukohane ja samas nii mõnelegi neist uskumatu.

5.a klass tegutses neljapäeval endiselt enda telklaagris ning valmistas reedeseks klassihommikuks maitsva küpsisetordi.

Reedel, 10. juunil toimetasid klassid omasoodu. 5.a klass korraldas magusa filmihommiku. 5.b klass tuletas suveks meelde esmaabi võtted.

5.d klassil oli aga lemmikloomapäev ehk siis Kadrinas või selle lähiümbruses elavad õpilased said näidata oma lemmiklooma. Kõigepealt planeeriti kõndimise trajektoor, seejärel osteti poest lemmikloomadele või nende peremeestele külakosti. Ühtekokku kohtuti kuues peres elavate lemmikloomadega. Need olid äärmiselt südamlikud ja elevust tekitavad kohtumised.

Evelin Teiva, 5.a klassi juhataja

Fotod erakogudest


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo