17. märtsil toimus Kadrina Keskkooli HUSO suuna õpilaste väljasõit Tallinna. Tutvuti Ukraina Kultuurikeskusega, avastati luguderohket Tallinna ajalugu ning külastati ka Eesti Draamateatrit.

Esmalt suundusid husod Ukraina Kultuurikeskusesse, kus ootas pingelisest ajast hoolimata soe vastuvõtt. Ukraina Kultuurikeskuses jätkus üllatusi seinast seina. Õpilased said uudistada Tallinna vanalinna müürides asuvat pühapaika ning puidust mänguasjade näitust. Kultuurikeskuses oli näha rohkelt selle asutaja, mungast kunstniku Anatoli Ljutjuki kätetööd. Kultuurikeskuses peitus ka õpilaste üllatuseks paberivabrik. Paraku ei puudunud meie külastusest ka sõja teema.

Andsime kultuurikeskusele üle Kadrina Keskkoolis 4., 5., 7. ja 10. klassi õpilasete poolt siia saabuvatele Ukraina sõjapõgenikele joonistatud väikesed tervituskaardikesed. Kultuurikeskuse juht ja asutaja Anatoli Ljutjuk aga teatas, et meie ekskursiooniraha eest ostetakse Ukraina kaitsjatele kuuliveste.

Tallinna vanalinnaga tutvuti näitemänguliste lugude saatel, kus sai igaüks ka ise kaasa lüüa. Interaktiivne jalutuskäik tõi husod läbi Tallinna ajaloo, alustades linna tekkest ning lõpetades Tallinna valvuri Vana Toomasega. Kuuldi veidratest keskaegsetest maksudest, kaubatehingutest, Revali nime pärimusest ning paljust muust.

Muljekat tuuri aitas korraldada Kadrina Keskkooli vilistlane Ivar Pusmann.

Väljasõit lõppes Eesti Draamateatris, kus etendus Fjodor Dostojevski "Kuritöö ja karistus".

Markus Nõlvak, 11. klass


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm