2. juuni hommikul asusid HUSO suuna õpilased järjekordsele kultuuriretkele. Esimeseks peatuskohaks oli meie oma valla kunstnikepaari Piret ja Jüri Mildebergi koduateljee, kus tutvusime nende illustreeritud raamatutega ja uudistasime kunstnike elu-olu.

Edasi viis tee endise Hara piirivalvekordoni juurde ehitatud sõjaväelinnakusse, mis küll tänaseks rohtu kasvanud. Giidi abil saime aga aimu selle linnaku elust enam kui pool sajandit tagasi. Vaatasime ka Hara sadama allveelaevade baasi.

Piknikuks suundusime Juminda poolsaare tippu, kus asub ka Juminda miinilahingut meenutav mälestusmärk. Selle kohta oli teinud põhjaliku ettekande Marko.

Päeva lõpetasime Viinistu Kunstimuuseumi uue ekspositisooniga tutvudes.

Ekskursioon toimus Kadrina Vallavalitsuse, Kadrina Keskkooli ning MTÜ Neeruti Seltsi ühisprojekti "Matkates Kadrina minevikuradadel" raames, kus osalema olid kutsutud Kadrina Keskkooli humanitaarsuuna õpilased ja kõik kultuurihuvilised. Projekti tegevusvaldkondadeks on haridus, kultuur, ajalugu ja loodus. Kõik projekti tegevused toetavad kodukohaidentiteedi teadvustamist ja süvendamist.

Projekti toetab PRIA Leader-meetme "Aktiivne ja tegus kogukond" raames.

Merike Sikk,
inglise keele õpetaja


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo