Kolmapäeval, 26. mail oli meil, kaheksandikel, videokohtumine Jaanika Alevi ja Taavi Pleiatsiga, kes õpivad Tartu Ülikooli Tallinna filiaali õigusteaduskonnas juurat.

Nad rääkisid enda koolipäevadest tudengina ja sellest, kus on võimalik õppida juurat ning mida saab juuraharidusega peale hakata. Nad analüüsisid inimeste arvamusi juurast ja selgitasid valearusaamasid. Lisaks mängisime Kahooti.

Saime teada, et juura on väga mitmekesine ning et selle valdkonna teadmised aitavad inimestele nende elus kaasa. Juura laiendab silmaringi ja seda on võimalik eesti keeles õppida Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis ning inglise keeles TalTechis. Lugemine ja kirjutamine on põhilised oskused, mida ühel juuratudengil vaja on. Meelde jäi seegi, et kui soovid töötada õigusvaldkonnas, siis ei pea sa olema geenius ning ei pea ka kõike pähe tuupima. Oluline on osata kiirelt ja edukalt otsida seadusi ja neid vastava olukorraga siduda.

Juuratudengite esitlus oli väga huvitav, mitmekesine ja hariv. Nende entusiastlik ja sisukalt rääkimine tegi nende jutu eriti põnevaks. Juura tundus pärast seda kohtumist huvitavam kui algul arvasime.

Koostatud 8.a ja 8.b õpilaste tagasiside põhjal.

Kohtumine sai teoks ELSA4Schools projekti raames.

Kaire King,
inglise keele ja karjääriõpetuse õpetaja

8. klasside virtuaalne karjääritund juuratudengitega

Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool