Internetiturvalisuse radadel Kadrinas

Veebruari keskpaigas külastasid Kadrina Keskkooli Erasmus+ projekti "Internet under My Skin" raames aktiivsed noored neljast Euroopa riigist, et kogeda Eesti kultuuri ning harida end internetiturvalisuse teemadel. Külalised olid pärit Portugalist, Sloveeniast, Tšehhist ja Hispaaniast. 10.-16. veebruarini väldanud päevad olid sisutihedad ning koosnesid tihtipeale harivast interneti teemalisest tegevusest ning aktiivsemast väljasõidust.

Nädalat alustas loenguga RIA küberkaitseosakonna juhataja Ilmar Toom, kes juhatas hästi sisse projekti teemat, küberturvalisust ning rääkis lähemalt oma igapäevatööst. Lisaks esitlesid noored nädala jooksul oma kodukohti ning kultuuripärandit, sealhulgas ka traditsioonilisi toite. Külalised said kogeda ehedat Eesti toitu ning rahvapärandit Palmse kõrtsis, kus esines Lahemaa rahvamuusikute ansambel. Tagantjärele külalistelt küsides oli just rahvamuusikutega tantsimine ning koos rahvatantsude õppimine üks projekti toredaimaid õhtuid. Põhjalikumalt tehti tutvust talvise loodusega Lahemaa rahvuspargis ja Võsuga, mis oli eriline mitmele projekti noorele, tänu lumerohkusele. Neljapäev pühendati pealinna külastusele, mil käidi meile olulisemates ehitistes: riigikogus ning Pika Hermanni tornis.

Usun, et sellistes noortevahetustes osalemine suurendab tohutult silmaringi ning kasvatab meid olema salliv, kannatlik ja heatahtlik, rääkimata uutest kontaktidest ning sõpradest. Sain võimaluse võõrustada imetoredat neiut Assooridelt ning olenemata sellest, et pärineme täiesti erinevatest kultuuriruumidest sõbrunesime kiiresti ja leidsime ruttu ühise keele. Kuigi uus ja huvitav võib olla tihtipeale ka hirmutav, soovitan kõigil võimaluse korral avada oma koduuksed mõnele huvitavale kogemusele ning võid olla üllatunud positiivsusest ning soojusest, mis see endaga kaasa toob.

 
 
 

Gerda Jamsja, 10. klass. Fotod: Kaisa Nele Hendla ja Vladimír Bušek

 
Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Internetiturvalisuse radadel Kadrinas