Jaanuar - lumememme kuu

Missugune on päris lumemees? Lumememm ehk lumemees on suurtest lumepallidest kokku pandud inimest meenutav skulptuur. Eestis ehitatakse lumememm enamasti kahest või kolmest suuremast lumepallist (keha ja pea) ning lisatakse kaks väiksemat palli käteks. Silmad ja suu tehakse söetükkidest, ninaks pannakse porgand. Vahel pannakse ühte kätte ka luud või kaseoks. Mujal pannakse lumememmele kaela ka sall ja pähe kaabu või muu peakate.

Kui jutud lumest ja lumememme tegemisest räägitud said, siis läks 1.b klassis lumemehe meisterdamiseks lahti. Terve jaanuar kulus erinevate lumemeeste valmistamiseks. Küll tehti neid kahe ja kolme palliga, lõigati värvilisest ja valgest paberist, joonistati õlipastellide ja näpuga, trükiti pintsliga ning volditi, taaskasutati WC paberi rulli, ajalehte.

Kõige vahvam oli siiski hoopis valgele paberile kleepida silmad, nina, suu ja kaabu ning oligi lumememm valmis. Veel meeldis õpilastele näpuga joonistamine. Ja ei olegi nii, et lumememm on ainult valge. Meie klassis on rohelisi, punaseid, musti ja siniseid lumemehi.

 
 

Kirjutas õpetaja Rita Rammo, pildistas õpetaja Raili Rohula

VAATA VEEL PILTE

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Jaanuar - lumememme kuu