Edu eTwinningu projektivõistlusel

Kooliaasta lõpp tõi rõõmsa teate Saksamaalt - koos Fulda Marianum - Realschule und gymnasiale Oberstufe kooliga läbi viidud internetipõhine projekt kuulutati üheks sealse eTwinningu projektikonkursi võitjaks!

Meie projekti nimi oli "Meie kultuuripärand - seiklused kindlustes, kirikutes ja katedraalides" ("Our cultural heritage - Adventures in castles, churches and cathedrals") ja Kadrinast toimetas projektis kogu 5.a klass.

Mõlema kooli õpilased otsisid infot ja valmistasid ette esitlused oma ümbruskonna kirikute, lossivaremete või mõisate kohta. Kui leidsime legende, said ka need kirja pandud. Seejärel tutvusime kumbki hoolega partnerriigi õpilaste valitud hoonete lugudega ning siis tuli hoopis põnevam ülesanne. Noored pidid üksi või paarikaupa kirjutama ise legendi või seiklusjutu, mis toimus ühes neist paigust. Lõpuks tuli see ka illustreerida või mõne arvutiprogrammiga kujundada. Siis järgnes kõige toredam osa - juttude ühislugemine.

Ühisprojekt arendas kindlasti kõigi keeleoskust ning saime uusi teadmisi nii oma maa kui Saksamaa kultuuripärandi kohta.

5. a klassi õpilased kiidukirjadega

Kirjutas Merike Sikk, inglise keele õpetaja