Kataloonias internetti avastamas

Sel kevadel on Hispaania Kadrinale mitmel moel lähemale tulnud. Rahvatantsijad käisid oma Hispaania sõpradel külas ja võõrustasid neid Kadrinas. 22.-28. aprillini olid aga neli 10. klassi neidu - Karoliine Liivak, Katriine Vasemägi, Carmel Meelind ja Kaisa Nele Hendla ning kaks õpetajat, Eha Vahesaar ja Merike Sikk Kataloonia pealinnas Barcelonas ja sellest 20 km kaugusel asuvas väikelinnas Alellas, kus asub meie projektipartnerite kool INS Alella. Toimus Erasmus+ projekti "Internet: Under My Skin" teine kohtumine. Viie maa ühisprojektis osalevad Kadrinale ja Hispaaniale lisaks Tšehhi, Sloveenia ning Portugal.

Benvinguts! – Tere tulemast!   Eesti suupisteid tutvustamas

Nagu projekti nimi viitab, on põhiteemaks internet oma võlude ja valudega. Kui esimene kohtumine Tšehhimaal keskendus teemale, kuidas end netis nähtavaks teha, siis sel korral tegime tutvust interneti toimimise põhimõtete ning ajalooga. Õppimine toimus nii traditsiooniliste ettekannete, videote kui ka kõigi koolilaste lemmikuks muutunud Kahooti viktoriini vormis. Kõige suuremat elevust tekitasid aga Alella linnaekskursiooni põimitud ruuteri töö põhimõtet tutvustav orienteerumine nimega Live routers ja Hispaania võimsaim arvuti Mare Nostrum 4 Kataloonia Polütehnilise Ülikooli juures. See Euroopa 7 suurima hulka kuuluv superarvuti on võimeline tegema 11 000 000 000 000 000 operatsiooni sekundis!

Superarvuti Mare Nostrum 4

Loomulikult tegime tutvust ka Hispaania tähtsuselt teise linna Barcelona ja Antoni Gaudi imeliste meistriteoste - Casa Batllo, Casa Mila, Sagrada Familia ja Park Güelliga. Ekskursioon vanalinnas oli korraldatud orienteerumismänguna, mis noortele väga meeldis. Carmel kirjutab: "Esialgu jagati kogu seltskond kaheks. Ühes grupis olid tšehhid ja hispaanlased, teises grupis eestlased, sloveenlased ja portugallased. Seejärel jagati meie suur grupp eraldi väiksemateks gruppideks, nii et igas grupis oli 3-4 liiget ja kõik erinevalt maalt. Kõik grupid said endale Barcelona vanalinna kaardi ja kompassi ning vihjed. Mäng seisnes selles, et pidime vihjete abil leidma linnas erinevaid tähtsaid ajaloolisi kohti ning neid kõiki ühendas see, et igas kohas olid ka draakonid, mida me pidime otsima. Meie mängu juhendasid kaks giidi, üks neist oli pärit Chicagost, teine Cambridge'ist. Mängu käigus nägime ja avastasime huvitavaid kohti Barcelona vanalinnas ning tutvusime linnaga. Samuti saime teada mitmeid erinevaid legende. Näiteks etendasime läbi Sant Jordi legendi ja saime ka teada, kuidas on Kataloonia saanud endale lipu." 23. aprillil oligi meil haruldane võimalus kogeda katalaani rahvuspüha Sant Jordi tähistamist. Eestis raamatu ja roosi päevana tuntud püha, mis katalaanidel sarnaneb meie sõbrapäevaga, tõi sadade raamatu- ja roosilettide juurde nii palju inimesi, et tänavail oli pea võimatu liikuda - nagu laulupeol!

Eesti grupp Park Güellis   Sant Jordi, roosid ja raamatud

Kui koos palju eri rahvusest noori, sõlmitakse alati ka uusi sõprusi. Pole siis ime, et lahkumishetked kurvad kipuvad olema. Ka seekord lahkuti pisarates - see on meie projektikohtumistel juba tavaks saanud. Mida ütlevad kokkuvõtteks meie tüdrukud? Karoliina: "Projekt andis uusi tutvusi ja palju häid mälestusi. See laiendas silmaringi ja sain sealt palju lahedaid kogemusi." Kaisa Nele: "See projekt oli enam kui lihtsalt projekt. Tekkis hea tunne, sest me võime küll olla rahvuselt erinevad, kuid siiski oleme väga sarnased. Tänu sellele võimalusele sain sõbrad Sloveeniast ja Hispaaniast." Katriine lisab: "Projekt andis mulle imelise võimaluse tundma õppida teise riigi loodust ja kultuuri. Samuti sain omale unustamatud mälestused ja leidsin hea sõbra terveks eluks."

Grupikalli – Kohtumiseni!

Kirjutas Merike Sikk, projekti koordinaator. Fotod erakogudest.

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Kataloonias internetti avastamas