Rakendusbioloogia kursuse juba traditsiooniline õppepäev 12. klassi Inte ja Lote suuna õpilastele toimus 25. jaanuaril Tartus teaduskeskuses AHHAA.

Tutvuti püsinäitustega ja katsetati näitusesaalide eksponaatidega; külastati uut näitust "Ahhaa, dinosaurused!", kus sai rännata sadu miljoneid aastaid ajas tagasi ja tutvuda 15 liigutava ja häälitseva elusuuruses dinosaurusega, lugeda huvitavaid iseloomustusi nende eluviisist. Näituselt ei puudunud ka kardetud türannosaurus ja efektne stegosaurus. Giidide abiga uuriti Tartu Ülikooli meditsiinikollektsiooni eksponaate ja korrati üle inimese keha anatoomia ja füsioloogia teadmisi, kuid saadi ka uut ja huvitavat infot erinevate haiguste ning väärarengute kohta.

Huvitavaks vahelduseks oli osalemine silma lahkamise töötoas, kus korrati nägemise põhimõtteid ja silma ehitust ning seejärel said õpilased ise lahata seasilma ning leida üles kõik tähtsamad silma osad, uurida ümbrust putukate moodi - mosaiikselt läbi prillide, sest nii näevad liitsilmadega loomad, sooritada pimetähni katse.

Õpilaste arvates oli õppepäev vaheldusrikas, huvitav ja kasulik, kus oli piisavalt aega ka ise ja koos kaaslastega eksponaate uurida ja katsetada.

Siret Pung, bioloogiaõpetaja


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo