9. novembril toimus politseimuuseumi hoones VII ülevirumaalise konkursi kokkuvõtete tegemine.

Komisjon ei valinud töid kohtadele, vaid tõstis esile omapära nii teema kui uurimistöö koostamisel. Esmakordselt anti üle rahvuskivist auhinnad, mis tulid seekord Kadrina Keskkooli, kust on aastaid tulnud rohkesti heal tasemel ja huvitavate uurimisteemadega töid. Tiitli „Noor kodu-uurija 2023” pälvis Kairi Pärnamäe ning „ Noorte juhendaja 2023” Evelin Tiiter.

Konverentsil tänati ka õpetajaid, kes on aastad juhendanud noori ning saatnud oma koolidest huvitavaid ja sisukaid töid. Aitäh, õpetaja Siret Pung.

Konkursil osales uurijaid kümnest maakonnakoolist. Kadrina Keskkoolist oligi kõige enam osalejaid – kokku kaheksa – Kairi Pärnamäe ja Ilona Pshenichnaya (juh Evelin Tiiter), Sille Nagel (juh Rutt Kuusemäe), Marjetta-Armanda Martsik (juh Siret Pung), Marianne Kaldoja (juh Kirsti Kasemets), Karmen Kullamägi (juh Merike Lillemägi), Brit Katriin Murumägi (Reesi Sirvi), Rosabel Klopp (juh Eha Vahesaar).

Õpilaste töid retsenseerisid kodu-uurijad ja õpetajad nii Lääne- kui Ida-Virust.

Noorte konkursi ja konverentsi korraldamist toetasid Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, SA Virumaa Muuseumid ja Eesti Looduskaitse Seltsi Alutaguse osakond.

konkurss


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo