UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti (BSP) veebipõhine linnuviktoriin 4.–12. klasside õpilastele toimus esimest korda, osa võttis 220 õpilast 18 erinevast koolist.

Kadrina Keskkoolist võttis osa 12 õpilast ning kolm õpilast saavutasid väga hea tulemuse: 10.–12. klassi arvestuses saavutas Karoliina Kask (11. klass) 1. koha ja Lisete Jürgens (11. klass) 2.–4. koha; 7.–9. klassi arvestuses Reele Raap (8.a) 2.–3. koha. Palju õnne võitjatele! Kõik osavõtjad olid tublid.

Kõik esiviisikus nimetatud osalejad saavad endale Eesti Ornitoloogiaühingu poolt meene ning võimaluse osaleda juunikuus toimuval Läänemere Projekti lindude ökoloogia õppepäeval, kus saab ise koos ornitoloogidega linde loendada ja rõngastada.

Viktoriin korraldati, et toetada noorte teadmisi lindude eluolust ja olulisusest inimese elus, populariseerida loodusteaduste valdkonda ja kutsuda noori edaspidi osalema kodanikuteaduse algatustel – linnuvaatlustel ja -loendustel.

Linnuviktoriini korraldasid Tartu loodusmaja ja MTÜ Tallinna Linnuklubi koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga ning korraldamist toetasid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Linnuviktoriini info: Selgunud on Läänemere Projekti linnuviktoriini võitjad

Siret Pung,
Läänemere Projekti koordinaator Kadrina Keskkoolis


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo