Selgunud on eesti keele ja kirjanduse uurimistööde maakondliku eelvooru tulemused. Kadrina Keskkoolist laekus žüriile 4 tööd. Meie õpilasuurijad olid tublid – kokku saadi kaks esimest ja kaks teist kohta.

Eesti keele uurimistööd

Sonja Seppa oli parim 10. klassi arvestuses tööga "Eestikeelsete sõnade tähenduse laienemine inglise keele mõjul" ja Karoliina Kask 11. klassi arvestuses uurimusega "Intertekstuaalne "Kalevipoeg"". Hanna-Eliise Liivak sai 11. klassi arvestuses II koha, tema uurimistöö teema oli "Tõlkeprotsessi päringud veebiallikates ja toortõlked ning omakeelsed vasted lõpptekstis".

Üleriigiliselt said Sonja Seppa ja Karoliina Kask emakeeleolümpiaadi uurimistööde voorus kumbki oma vanuserühmas II koha.

Sonjat ja Karoliinat juhendas õpetaja Liivi Heinla, Hanna-Eliiset õpetaja Anneli Raud.

Eesti kirjanduse uurimistööd

Eesti kirjanduse olümpiaadi maakondlikus eelvoorus kirjutasid kõik osalejad uurimistöö. 12. klassi arvestuses saavutas Brittany Korkma uurimusega "Kodumaastikud" II koha. Brittany eelvooru tööd auhindas üleriigiline žürii eripreemiaga kultuuriloolise süvenemise ja tänapäevaste tehniliste vahendite kasutamise eest.

Üleriigilise kirjandusolümpiaadi lõppvoorus jagas Brittany Korkma vanemas vanuserühmas II–III kohta. Tema juhendaja oli õpetaja Liivi Heinla.


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo