UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti (BSP) poolt korraldatud rahvusvaheline veebiviktoriin toimus juba kaheksandat korda ja osalema olid oodatud Läänemere-äärsete riikide õpilased vanuses 10–19 aastat, vastata sai kolmes vanuseastmes.

Esimest korda koostati küsimused ka põhikooli õpilastele kahes vanuseastmes. Viktoriin toimub inglise keeles ja on heaks võimluseks ainetevaheliseks lõimumiseks.

Viktoriini eesmärk on alati olnud juhtida tähelepanu Läänemere elustiku ja ökoloogilistele probleemkohtadele ning kasvatada õpilastes keskkonnateadlikku mõtteviisi.

Sel aastal oli osalejaid lausa kolm korda rohkem kui eelmisel aastal, püstitades sellega kõigi aegade rekordi. Kokku nuputas viktoriinil 3748 õpilast 8 Läänemere-äärsest riigist, kellele lisaks proovisid oma nutikust ka 14 täiskasvanud loodushuvilist ja õpetajat. Kõige rohkem osalejaid oli Eesti koolidest – 2811 õpilast ja õpetajat, Eestist osales 83 kooli. Kokku oli võimalik saada 100 punkti.

Kadrina Keskkoolist osales veebiviktoriinil 54 õpilast:

Gümnaasiumiastmest 27 loodusteaduste õppesuuna õpilast. Parimad tulemused (95 punkti) saavutasid Berta Laaniste, Carmen Jastremski, Nadežda Tšuvpilo (12. klass) ja Triinu Kalda (10. klass).

Põhikooliastmest osales kokku samuti 27 õpilast:

6. klassist 14 õpilast, parimad (80 punkti) olid Anna-Mariette Laanemaa ja Reelika Rebane (6.b klass) ja

8. klassist 13 õpilast: parimad (75 punkti) olid Anne-Mai Tammiste, Indrek Lehtme, Keitlin Meribel Mägi, Laura Aess ja Maris Piispea (8.a klass).

Kiitus parimatele ja kõikidele osalejatele! Kindlasti andis viktoriinis osalemine juurde uusi teadmisi ja kogemusi. Järgmisel õppeaastal on oodata juba uut viktoriini ning võimalust taas osaleda!

Läänemere Projekti Eesti tegevuste kodulehelt leiab veebiviktoriini kohta rohkem infot:

Läänemere veebiviktoriini tulemused on juba teada! ja Veebiviktoriin

Siret Pung,
Läänemere Projekti koordinaator Kadrina Keskkoolis


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo