Kevadise keelemängude võistluse "Valge lehma saba musta lehma taga" tulemused selgusid aprilli keskel, kokkuvõtted võistlusest on tehtud maikuu Tähekeses ja Heas Lapses. Samas on avaldatud žürii tunnustuse pälvinud vahvamad tööd.

Noorema vanuserühma (kuni 10-aastased) parimate keeleväänajate hulgas on ka meie kooli 2.c klassi õpilane Robert Lopetas ("Tuhajuhan juhatas juhkami Juhkentali tänavale") ning Siim Mets 1.b klassist pälvis "Riimi-eri" eripreemia ("Hüppa üle kuu, jõulupuu!").

Kokku laekus võistlustöid üle tuhande, rohkem kui neljasajalt võistlejalt.

Ajakirjade Hea Laps ja Täheke väljakuulutatud keelemängude konkursile oodati ilusaid ja hea kõlaga eestikeelseid lauseid, mis samal ajal keele mõnusasti sõlme ajavad (kutsutakse ka keeleväänajateks). Võistlus toimus kahes vanuserühmas: kuni 10-aastased ja 11-aastased ja vanemad. Osaleda võis nii üksikult kui ka rühmana (klass, huviring, perekond või sõpruskond).

Võistluse eestvedaja oli kirjanik Valdur Mikita.

Tuhajuhan juhatas juhkami Juhkentali tänavale
Hüppa üle kuu, jõulupuu!

Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo