Lõppenud aastal korraldatud esimese ülevirumaalise noorte käsitöönäituse kokkuvõtteid tehes märgiti ära kahe Kadrina Keskkooli õpilase töö(d).

Viru Instituudi projektijuhi Marge Lepiku sõnul ei pannud näituse korraldajad rõhku parimate väljaselgitamisele, pigem tööde tutvustamisele ja uute ideede leidmisele. Siiski tõstis Viru Instituut koos oma partneritega Virumaa Kunsti ja Käsitöö Seltsist ja Eesti Politseimuuseumist esile mõningaid käsitöömeistreid.

Meie koolist olid nendeks Ketlin Rebane töödega "Mõlemakäe pajakinnas", "Köögipõll "Tark siil"" ja "Heegeldatud motiividest mängupall" (juhendajad Marianne Annula ja Karin Rebane) ning Kairi Manninen rahvusliku käsitöö valdkonnas tööga "Tikitud nõelaraamat" (juhendaja Marianne Annula).

Kadrina Keskkoolist osales näitusel kolm õpilast, lisaks ülalmainitutele veel Miia Kerov käsitööga "Kootud müts" (juhendaja Marianne Annula).

Kokku laekus käsitöönäitusele pea 500 tööd 260 õpilaselt 24 koolist. Esimene näitus oli avatud novembris Jõhvi keskraamatukogus ja teine detsembris Rakveres Lääne-Virumaa keskraamatukogus. Virtuaalnäitus on avatud Viru Instituudi kodulehel ka jaanuaris.

Ülevirumaalise noorte käsitöönäituse eesmärk on kõikjalt Virumaalt kokku koguda noorte käsitöid ning talletada need Virumaa kultuurilukku; märgata Virumaal koolinoori, tunnustada ja esile tõsta noori, kes peavad oluliseks, hoiavad ja arendavad meie käsitööd.

Järgmine ühiskäsitöönäitus on plaanitud aastasse 2021.

Kadrina Keskkooli õpilaste käsitööd:


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool