Rahvaluuleolümpiaad

Üleriigilise rahvaluuleolümpiaadi "Mine metsa oma meemidega" lõppvooru kutsuti Kadrina Keskkoolist Susanna Abner ja Marta Reimal.

Olümpiaadil, mis toimub igal neljandal aastal, selgitatakse parimad rahvaluuletundjad kahes voorus. Lõppvooru kutsutakse õpilased eelvooru uurimstööde alusel. Töid hinnatakse kolmes vanuserühmas.

Marta Reimal (noorem vanuserühm) kirjutas eelvooru töö teemal "Vanapagana kuju rahvaluules ja ilukirjanduses", juhendaja Ebe Abner; Susanna Abner (vanem vanuserühm) teemal "Värvid lüroeepilistes rahvalauludes A. Annisti perekonnaballadide "Karske Pireta, maheda Mareta ja mehetapja Maie lood: perekonnaballaade vanast orjaajast" näitel", juhendaja Ebe Abner.

Olümpiaadi žürii poolt pälvis tunnustuse õpetaja Ebe Abner, kes juhendas kahte lõppvooru pääsenud õpilast.

Lõppvoor leiab aset 7.-8. märtsil Tartu Ülikoolis.

Loe lisaks: Lõppvooru kutsutud õpilased, Eelvooru kokkuvõte

Rahvaluuleolümpiaadi Lääne-Virumaa piirkonnavoorus saavutas Marta Reimal 8. klassi arvestuses II koha ning Susanna Abner oli 11. klassi arvestuses viies.

Alus: olümpiaadi protokoll

Sa oled siin: Avaleht Uudised Konkursid Rahvaluuleolümpiaad