Kirjandusmuuseumi kogumisvõistlus

Laupäeval, 17. novembril lõpetas Eesti kirjandusmuuseum pidulikult kogumisvõistluse "Püüa vanaema lugu purki". Jagati auhindu ja nauditi Trad.Attacki kontserti. Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 erinevate kogumiskampaaniate eesmärk oli koguda igalt eesti vanema põlvkonna inimeselt vähemalt üks tema jaoks oluline lugu või laul.

Noorte kogumisvõistlusele laekus kokku 88 tööd. Eagruppidest olid kõige virgemad vanaemade-vanaisade lugude purki panijad tudengid, kõige vähem oli kogujaid algklassidest. Kadrinlastest olid esindatud põhikooli (kolm 8.a klassi tüdrukut) ja gümnaasiumiosa õpilased (seitse õpilast 10. klassist). Kirke Jäetma sai gümnasistide peapreemia, Brittany Korkma ja Gerda Jamsja eripreemiad. Marion Maasingut, Kairi Lesnõhhi, Sonja Seppat, Aleksandra Saart, Karl Josep Nukka, Jürgen ja Gustav Lankeid tänati autori autogrammiga tänuraamatuga (Valdur Mikita "Kukeseene kuulamise kunst").

Kirke ja tema vanaema koos Trad.Attackiga

Liivi Heinla, eesti keele õpetaja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Konkursid Kirjandusmuuseumi kogumisvõistlus