Ajalooalaste uurimistööde võistlus

Reedel, 4. mail sai joon alla tõmmatud selleaastasele, järjekorras juba 19. õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde võistlusele Vabariigi Presidendi auhindadele. Võistlust korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts.

Kokku osales käesoleval õppeaastal 18 uurimistööd põhikoolist ja 41 gümnaasiumist ning 12 loovtööd ehk kokku 71 tööd. Žürii jäi tasemega rahule ning parimaid töid tutvustati ka uurimistööde lõpetamisel.

Meeldejäävaks tegi tänavuseaastase lõpetamise Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaidi pöördumine noorte poole. President juhtis tähelepanu, et meie tänane elu on kokku pandud kõikide eesminejate tegudest ja tegemata jätmistest. Samuti lisas riigipea, et riigi heaks käekäiguks on vaja nii loodusteadlasi kui IT-insenere, aga ka humanitaare, kes kunstnikena loovad ajast ja loost pilte.

Kadrina Keskkoolist osalesid võistlusel Anett Altmäe (raamatupreemia), Kevin Jõgiste (raamatupreemia, ERMi eripreemia), Mirell Viru (raamatupreemia), Krislin Mägi (EAÜSi tänukiri). Õpilasi juhendasid Evelin Tiiter ja Liivi Heinla.

Võistluse lõpetamisel osalenud

Pressiteade: President Kaljulaid: tänane elu põhineb eesminejate tegudel ja tegemata jätmistel

Vaata lisaks: 19. ajaloo-alaste uurimistööde võistluse tulemused ja pildigalerii

Kirjutas Evelin Tiiter, ajaloo- ja inimeseõpetuse õpetaja