Kadrina Keskkoolile au ja kuulsust toonud joonestusvõistlus CADdrina toimub tänavu 17. märtsil. Võistluse patrooniks on sedakorda meie riigi kõige tähtsam mees – Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Kadrina Keskkooli õpilased palusid presidenti CADrinale patrooniks juba mullu sügisel, kui ta oma Lääne-Virumaa visiidi ajal väisas ka kooli.

"Õppeaasta alguses pöördusid meie meediaklassi õpilased õpetaja Rein Siku eestvedamisel presidendi poole ja kutsusid külla," avas koolijuht Krõõt Nõmmela-Mehide suursündmuse tausta. "Oktoobris antigi meile teada, et Alar Karis külastab maakonda ja võtab meie küllakutse vastu. President külastas meie kooli ja osales meediatunnis, mille õpilased ise läbi viisid."

Mõistagi ei jätnud koolirahvas kasutamata juhust ja tegi presidendile ettepaneku hakata CADrina 2023 patrooniks. "Kutse luges ette ja andis üle meie 10. klassi õpilane Maris Piispea," rääkis Nõmmela-Mehide, lisades, et riigipea ei vajanud mõtlemiseks aega, vaid oli kohe nõus.

Presidendi osalemine CADrina 2023 patroonina tekitab elevust ka teistest Kadrina inimestes. "See annab ühiskonnale selge signaali, et inseneriharidus on meie riigi jaoks prioriteetne valdkond," kommenteeris ettevõtja ja Kadrina hariduskogu looja Juhan Viise.

"Me ise teame, et ajame Kadrinas Eesti jaoks õiget ja vajalikku asja. Tore, et oleme oma sõnumiga Eesti Vabariigi presidendini jõudnud! Loodetavasti jõuab see sõnum juba lähitulevikus ka riigi eelarve tegijateni," avaldas Viise, kelle ideest sündis 2010. aastal CADrina, lootust.

Enne presidenti on patroonina CADrina võistlust riiklikul tasandil austanud endine minister Marko Pomerants, kes on seda rolli täitnud koguni üheksal aastal. "Mul on kauaaegse võistluste patroonina hea meel, et patrooni latti pole alla lastud ja nüüd on selleks leitud lausa president Karis. Tundub, et ka seekord ei saa midagi valesti minna. Soovin korraldajatele ideid ja entusiasmi jätku," ütles ta.

Pomerantsi sõnul tähendab CADrina võistlus tõelist järjepidevust. "Ülesandeid võib põhimõtteliselt välja mõelda lõpmatult – selle poole pealt ei ole muret. Korraldusmeeskonna poolelt tähendab see konkreetsete inimeste panust. Küsimus on, kui kauaks neis jätkub eestluse elujõudu ja kui pikalt on võimalik toetajaid kaasa saada. Igatahes on Kadrina koolil panus selles, et Eestis oleks inseneride järelkasvu."

Marko Pomerantsi enda pojadki on insenerid, ka on eksminister varem olnud aastaid Kadrina elanik.

Lisaks Pomerantsile on patroonina CADrina võistlust külastanud Tõnis Lukas, Ene Ergma ja Mart Noorma.

CADrina on aastatega kasvanud festivalimõõtu ettevõtmiseks, kus lisaks sellele, et võisteldakse joonestamises, toimub ka põhikooliastmele suunatud robootikat propageeriv robotivõistlus CADrobotics, korvpallivõistlus CADcup ja Innovatsioonilabor, mis on kaasaegseid tehnoloogilisi võimalusi tutvustav töötubade programm õpilastele.

Katrin Kivi, arendusjuht

Kadrina Keskkooli 10. klassi õpilane Maris Piispea annab üle kutse presidendile

Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo