26. novembril toimus taas üle pika aja ITi- ja NUTIfestival CADrina. Koolipäev algas Kadrinas veidi teistmoodi kui tavaliselt: toimusid erinevad ITi-, nuti- ja rahvakultuurialased töötoad, mida viisid läbi õpetajad. Töötubades mängiti nii mälumänge, õpiti regilaule, võisteldi robotitega kui ka tantsiti rahvatantse.

Tekst: Kaarel Karell ja Marko Rauman, 12. klassi HUSO suuna õpilased

QR koodist viktoriinini

Töötubade ajal sai intervjueeritud nii õpilasi kui ka õpetajaid. Õpilased näitasid töötubades ette suurt aktiivsust ning jäi mulje, et toimuvaga ollakse väga rahul.

Esimese tunni ajal oli keskooliosal külas Harrys Puusepp Kaitsepolitseist. Jutuks olid infosõjad digiajastul.

Põhikooliosa lahendas sel ajal QR-koodiga seotud ülesandeid, lauamänge ning võeti osa ka virtuaalsest põgenemistoast.

Teise tunni ajal lahendati ristsõnu, viktoriine kui ka tantsiti.

Kolmanda tunni ajal uuriti Eesti keskaja kohta filmikunsti kaudu, mängiti matemaatilisi mänge ning lauldi ka Kadrina regilaule. Osa keskkooliosa õpilastest osalesid veebipõhisel üle-euroopalisel inglise keele võistlusel Best in English.

Finaalilava kerkib

Esimese klassi õpilastele meeldis väga arvutitega tegeleda. Kolmanda klassi õpilased jäid päevaga rahule. Kümnenda klassi uutele tulijatele meeldis väga keemia põgenemistuba. Abiturientidele jäi tänasest meelde kaitsepolitsei külaskäik ning tantsimine noortekeskuses.

Samal ajal käis vilgas töö kooli võimlas, kus heli-, video- ja valguslahenduste firma Saundland tehnikud valmistasid ette õhtust finaalvõistlust.

Eelvoorust võttis osa 15 võistkonda üle vabariigi. Edasi pääses kuus parimat, kelle hulgas on ka Kadrina Keskkooli abiturientide võistkonnad. Lisaks kadrinlastele võtavad finaalist osa ka Tallinna Tehnikakõrgkooli, TalTechi, Kuressaare Ametikooli ning TalTech Virumaa Kolledži tiimid.

CADrina 2021 finaalvõistlus on alanud


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool