Tänavusel CADrina arvutijoonestamis­võistlusel on teemaks vokk. Finaal toimub 26. novembril.

Tekst: Emilia Peil, 11. klassi HUSO suuna õpilane

Kuna 2020. aastal jäi ära keeruliste aegade tõttu paljude kadrinlaste poolt hinnatud üritus CADrina, siis oli ka sel aastal küsimärgi all, kas üritus toimub.

Kadrina Keskkooli info- ja projektijuhi Raimo Maasiku sõnul CADrina kindlasti toimub. "CADrina 2.1 toimub ja ei taha mõelda sellele, et ei toimu. Loomulikult on olukord keeruline ja jätab üritusele oma jälje. Peame nii mõneski kohas tegema järeleandmisi," mainis Maasik.

Avapauguta ja veebis

Ürituse korralduses on oludest tingitud muudatusi märgata. Menukat avapauku üritusel ei toimu.

CADrina arvutijoonestamisvõistluse eelvoor toimub 23. novembril veebis ja finaal 26. novembri päeval Kadrina Keskkoolis. Kohal viibivad ainult võistlejad, pealtvaatajad saavad finaalist osa veebis.

Suur lõpetamine ja tulemuste väljakuulutamine toimub Kadrina rahvamajas kell 18:00. Esinevad Tiit Kikas laserharfil ja ansambel Svjata Vatra. Ka osast lõpetamisest on kavas veebiülekanne.

Uued programmid

Maasik rääkis, et tänavu laiendatakse ka võistluses osalejate ja kasutatavate programmide ringi. Kui varem oli kasutusel ainult AutoCAD, siis sel aastal võib kasutada ka SolidWorks programmi.

Plaan on võistlema saada kogunisti 11 võistkonda. "Sel aastal on meil ka uusi võistkondi: näiteks Rakvere Ametikoolist ja Ida-Virumaa Kutseharidukeskusest," on Maasik lootusrikas.

Edasi raskuste kiuste

Maasik usub, et CADrina toimub viimaste aegade raskustest hoolimata veel ka järgmistel aastatel.

"CADrina on toimunud 10 korda ja see 11. kord on nüüd ikka läbi raskuste tulemas. Usun, et see võistlus ja kogu IT- ja NUTIfestival CADrina toimub veel ikka mõnda aega. Kindlasti peab tegema uuendusi, leidma uusi lähenemisnurki, laiendama kasutatavate programmide hulka. Käivitada võiks veel palju mõeldud aastaringse võistluse ning CADrina päeval toimuks siis suur finaal," unistas Raimo Maasik.

Raimo Maasik Kadrina lugemiku esitlusel 2014. aastal


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo