Miks on oluline päev 26. jaanuar ja miks peaks järgmisel aastal sammud tihemini Lõuna-Eestisse seadma? Mida tähendab Tartule olla Euroopa kultuuripealinn, kuidas see au endale võideti ja kui palju see kõik maksab – seda kõike teavad nüüd meie gümnasistid, sest meil käis külas Euroopa kultuuripealinna Tartu2024 välissuhete juht Erni Kask.

Erni, kes on ka meie kooli vilistlane, rääkis, miks ta on viimasel ajal pidanud reisima Londonisse, Brüsselisse ja meie naabrite juurde. Ta tutvustas kultuuripealinna noorteprogrammi Extended ja innustas noori ka ise ägedaid üritusi korraldama.

Loodame, et ka meie kooli noored leiavad järgmise aasta jooksul tee Lõuna-Eestisse, et anda oma väike panus jõudmaks Tartu 2024 suure eesmärgi, 1 miljoni külastuseni. Vaata sündmusi siit - https://tartu2024.ee/

Tekst ja fotod Merike Sikk


Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo