Koolipsühholoog

Kadrina Keskkooli koolipsühholoog on Tiiu Kerm.

Telefon: 322 5655 või 552 1119, e-post: tiiu.kermmail.ee

Koolipsühholoogi kabinet asub A-korpuse II korrusel.

Koolipsühholoog on koolis esmaspäeviti, teisipäeviti ja neljapäeviti, vastuvõtuks palun eelnevalt registreeruda.

Koolipsühholoogi ülesandeks on

• õpilase psühholoogilist arengut ja õppeprotsessis toimetulekut mõjutavate tegurite (psüühilised protsessid, isiksuseomadused, emotsionaalne seisund, vaimse tervise probleemid, suhtlemis- ja käitumisoskused) hindamine;
  • õpilase nõustamine isikliku elu, õppetööga ning vaimse tervisega seotud probleemidega toimetulekul, tunnetusprotsesside, vaimsete võimete, käitumis- ja suhtlemis- oskuste arendamisel ning õpi- ja karjäärivalikute tegemisel;
  • õpilase toetamine ning vanema ja kooli personali nõustamine kriisisituatsioonist väljatulekuks toe korraldamisel;
  • vaimse tervise probleemide ennetamine koolis.

Koolipsühholoogi tööd reguleerivad ametijuhend, eetikakoodeks ja erinevad seadusandlikud aktid.

Õpilastele

Tule ja räägi, kui:

• Oled mures iseenda või oma lähedase pärast või tunned end pidevalt halvasti.
  • Sa ei tule enam toime oma igapäevaste kohustustega, nt õppimisega.
  • Tunned end üksikuna ja vajad ärakuulamist, mõistmist või tahad end lihtsalt tühjaks rääkida.
  • Sul on keerulised suhted kaaslaste, pereliikmete või õpetajatega.
  • Sul on raskusi sõltuvustega.
  • Oled kaotanud lähedase või on juhtunud midagi muud, millega on raske toime tulla.
  • Oled emotsionaalse, füüsilise või seksuaalse vägivalla ohver või tead kedagi, kes on.
  • Vajad abi enesemääratlemisel või soovid arutada oma tuleviku üle.

Vanematele ja õpetajatele

Õige aeg pöörduda koolipsühholoogi poole on siis, kui:

• Lapse käitumine on ootamatult muutunud.
  • Oled teinud koostööd kodu ja kooli vahel, kuid mured püsivad. Nii õpetaja kui ka vanem on lapsega rääkinud, aga see pole muutust toonud.
  • Oled mures lapse meeleolu, käitumise või lapse(ga) toimetuleku pärast.

Sa oled siin: Avaleht Tugimeetmed Koolipsühholoog