Eramus+ projekt “Keel ja pärand - Euroopa alusväärtused” 2023-1-EE01-KA122-SCH-000133575

Projekti toimumise aeg: 01.09.2024 - 28. 02.2026

Partnerid:

· Marianum Fulda ( Saksamaa)

· Gimnazija Kranj ( Sloveenia)

· Janakkalan lukio ( Soome) · ITS "Vittorio Emanuele III" ( Itaalia)

Projekti peamised tegevused on töövarjutamine ja õpilaste rühmaviisiline õpiränne.

Õpirände eesmärgiks on õpilaste igakülgse arengu toetamine ja rahvusvahelise koostöö arendamine. Projektis osalemine aitab õpilastel rikastada koolielu, muutuda aktiivsemateks Euroopa kodanikeks, suurendades nende teadmisi Euroopast vahetute kontaktide kaudu. Õpilased külastavad õpirände käigus tunde, suhtlevad partnerriigi õpilastega ning tutvuvad sealse kultuuriga. Plaanis on õpilaste koostööoskuste arendamine ühise töö käigus interaktiivse Euroopa kultuuripärandi kaardi loomisel.

Töövarjutamise eesmärgiks on meie õpetajate professionaalsete pädevuste arendamine, keskendudes digivahendite ja lõimitud keeleõppe kasutamisele õppetöös. Õpetajad tutvuvad partnerriikide haridussüsteemiga, jälgivad erinevaid tunde, kohtuvad sealsete kolleegidega ning arendavad silmaringi. Saadud kogemusi jagatakse kolleegidega.

Rahvusvaheline koostöö soodustab nii õpilaste kui õpetajate võõrkeeleoskust ja digipädevuste arengut ning laiendab silmaringi.

Projektijuht Merike Sikk

Stuudium - Kadrina Keskkool
Kadrina Keskkooli kogupäevakool
KiVa programm - Kadrina Keskkool