Kiirtestimisest ja eneseisolatsioonist

Teadmiseks COVID-19 suhtes kiirtestimise ja COVID-19 positiivsega lähikontaktsuse korral toimimise osas.

Õpilaste COVID-19 suhtes kiirtestimine Kadrina Keskkoolis 10.–21. jaanuarini k.a

1. Kiirtestimine kaks korda nädalas, esmaspäeva ja neljapäeva hommikul, esimese tunni alguses koolis.
  2. Testi tulemus negatiivne – laps jätkab tavapäraselt oma koolipäeva.
  3. Testi tulemus ebaselge või vigane test – laps tuleb kooliõe juurde, kes teeb lapsele kordustesti. Testi saab vajadusel ka õppejuhi käest.
  4. Vanem keeldub lapse testimisest – laps osaleb tavapärastel tingimustel õppetöös, vähimategi haigustunnuste tekkimisel jääb kodusele ravile/saadetakse kodusele ravile, vanem võtab ühendust lapse perearstiga, kes annab edasised soovitused.
  5. Testi tulemuse positiivne – laps läheb esimesel võimalusel koju, vanem võtab ühendust lapse perearstiga.
  6. Perearst teeb saatekirja PCR testile.
  7. PCR testi tulemus negatiivne – naaseb tavapärastel tingimustel kooli.
  8. PCR testi tulemus positiivne – õpilane jääb Terviseameti või perearsti poolt kehtestatud kuupäevani eneseisolatsiooni (7 päeva või kuni paranemiseni).

Käitumine lähikontakti korral COVID-19 positiivse õpilasega koolis, trennis ja huvitegevuses

1. Terviseamet saadab koolile teavituse positiivsest õpilasest/õpetajast koolis (pärast PCR testi positiivse tulemuse saamist).
  2. Teavituses on määratletud lähikontakti kuupäevad ja eneseisolatsiooni kestus (7 päeva alates lähikontaktist).
  3. Õpilased, kes ei ole viimase 180 päeva jooksul COVID-19 põdenud või täielikult COVID-19 vastu vaktsineeritud, peavad koheselt/esimesel võimalusel minema kodusesse eneseisolatsiooni kuni PCR testi tulemuse teada saamiseni.
  4. Kool saadab õpilastele ja nende vanematele e-päeviku kaudu ametliku Terviseameti teavituse lähikontaktsuse kohta.
  5. Teates on määratletud vajalikud kuupäevad (kontakti kuupäev, PCR testimise kuupäev, eneseisolatsiooni kuupäevad) ja telefoninumber, kuhu testmiseks pöörduda.
  6. PCR testile on lähikontaktsel õpilasel võimalik minna alates neljandast eneseisolatsiooni päevast.
  7. PCR testi tulemus negatiivne – õpilane naaseb tavapärasele õppetööle lihtsustatud karantiini korras kuni eneseisolatsiooni perioodi lõpuni: osaleda võib õppetöös ja oma kooli treeningutes ja huvitegevuses.
  9. Õpilane/vanem ei ole nõus PCR testimisega – õpilane jääb Terviseameti poolt kehtestatud kuupäevani eneseisolatsiooni (7 päeva).
  10. Eneseisolatsiooni ei lõpeta negatiivne kiirtest!
  11. Õpilased, kes on viimase 180 päeva jooksul põdenud COVID-19 (laboratoorselt kinnitatud positiivne analüüsitulemus) või täielikult vaktsineeritud COVID-19 vastu jätkavad tavapäraselt oma õppetööd.
  12. Kõik õpilased jälgivad hoolega lähikontaktist alates 7 päeva jooksul enda tervist, kui tekivad mingisugusedki haigustunnused, tuleb jääda koju, võtta ühendust oma perearstiga ja öelda, et olete lähikontaktne.
  • Kui perekonnas on keegi juba saadetud PCR testile, on võimalusel soovitav ka teistel pereliikmetel olla nii kaua kodus, kuni selguvad testitulemused.
  • Kui keegi perekonnas põeb COVID-19 haigust, on võimalusel soovitab ka teistel pereliikmetel vaatamata vaktsineeritusele või läbipõdemisele jääda 7 päevaks eneseisolatsiooni.

Kooliõde Laina Mustonen
laina@kadrina.edu.ee