Ajaloohõnguline õppekäik Narva

Neljapäeval, 21. oktoobril käisid õppekäigul Narvas HUSO õppesuuna õpilased, õpetajad ja huvilised Neeruti Seltsist.

Külastasime Aleksandri Suurkirikut, kus abipastor tutvustas meile kiriku ajalugu ja kiriku tornis olevat muuseumit. Selgus, et see on täna ainus kirik Eestis, kus on lift ning mille kupli all saab mõnusalt pikutades “filmi” vaadata.

Pärast lõunapausi Narva linnuse restoranis Rondeel liikusime edasi TÜ Narva kolledžisse, kus meid tervitas Kadrina kooli vilistlane ja kolledži I kursuse tudeng Jürgen Lankei. Meile tehti majatuur, saime ka infot õppekavade kohta.

Järgmisena võtsime suuna Kreenholmi manufaktuuri poole, kus giidi vahendusel saime aimu üle 150-aastase tekstiilitööstusettevõtte ajaloost, mis 19. sajandi teisel poolel oli kõige kaasaegsem tööstusettevõte Venemaa Keisririigis, aga ka suurim tekstiilivabrik kogu Euroopas.

Ekskursioon toimus Kadrina Vallavalitsuse, Kadrina Keskkooli ning MTÜ Neeruti Seltsi ühisprojekti “Matkates Kadrina minevikuradadel” raames, mida toetab PRIA Leader-meede “Aktiivne ja tegus kogukond”.

Sille Nagel ja Marjetta Martsik,
10. klassi HUSO suuna õpilased