Õpilaste testimisest ja vaksineerimisest koolis

Austatud lapsevanemad ja koolinoored! Vastavalt Haridus- ja Teadusministeeriumi nõuetele on sellest õppeaastast alates kooliõdedel kohustus koguda andmeid 12-aastaste ja vanemate õpilaste:

• COVID-19 läbipõdemise ja vaktsineerituse kohta;
  • vaktsineerimata õpilaste vaktsineerimisega nõusoleku / mitte nõusoleku kohta;
  • vaktsineerimata või lõpetamata vaktsineerimisega õpilaste COVID-19 suhtes testimiseks koolis toimunud lähikontakti korral.

Vaktsineerimine COVID-19 vastu ja testimine COVID-19 suhtes koolis toimunud lähikontakti korral toimub vaid vanema või 18-aastase ja vanema õpilase kirjaliku nõusoleku korral.

Vaktsineeritakse ja vajadusel testitakse vaid 12-aastaseks saanud ja vanemaid õpilasi, kuid töö tõhusamaks planeerimiseks ja täpsema ülevaate saamiseks hetkeolukorrast kogutakse infot ka vanematelt, kelle lapsed saavad 12-aastaseks käesoleva kalendriaasta jooksul.

• 12–18-aastaste õpilaste puhul täidab ja allkirjastab nõusolekuvormi lapsevanem.
  • 18-aastaste ja vanemate koolinoorte puhul täidavad ja allkirjastavad õpilased nõusolekuvormi ise.
  • Nõusolek on ühekordne ja kestab kogu 2021/2022. õppeaasta vältel, kui nõusolekust ei ole taganetud.

Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt koostatud ühtne nõusolekuvorm jagatakse paberkandjal kõigile antud vanusegruppi kuuluvatele õpilastele ning on kättesaadavad ka digitaalses vormis.

Paberkandjal täidetud ja allkirjastatud nõusolekuvormid tuleb esimesel võimalus tuua kooliõe kätte.

Digitaalselt täidetud ja allkirjastatud nõusolekuvormid tuleb esimesel võimalusel saata: laina@kadrina.edu.ee

12–18-aastaste õpilaste vanematele täitmiseks mõeldud nõusolekuvormi ja täpsema info leiate siit:

Vaktsineerimise / testimise nõusolekuvorm lapsevanemale

18-aastastele ja vanematele õpilastele täitmiseks mõeldud nõusolekuvormi ja täpsema info leiate siit:

Vaktsineerimise / testimise nõusolekuvorm õpilasele

Küsimuste korral palun helistage: 5818 0606, kirjutage: laina@kadrina.edu.ee või kontakteeruge läbi e-päeviku: Laina Mustonen

Kadrina Keskkooli kooliõde Laina Mustonen