9.b klass käis PoCo popkunstimuuseumis, kus osales harivas ja silmaringi avardavas tunnis Kunst on tänaval.
Tunni eesmärk oli teada saada , kus on tänavakunsti ja grafiti juured. Saime jaatava vastuse küsimusele, kas koopamaalingud on seinamaalingutega kuidagi seotud. Eesmärgiks oli ka omandada oskus teha vahet grafitil, seinamaalingul ja tänavakunstil. Teame nüüd, et neljatäheline roppus majaseinal ei ole ükski neist.
Tutvusime Ameerika pop- ja tänavakunstniku Keith Haringu, maailmas ühe tuntuima anonüümse tänavakunstniku Banksy ja Eesti tänavakunstniku Edward von Lõnguse loominguga.
Läbivaks oli sõnum, et popkunst ei ole lihtsalt pilt või ese. Tänavakunst, seinamaaling ja grafiti edastavad kriitilisi sõnumeid ühiskonna tõsistest probleemidest ja valupunktidest. Vahel on neis aga lihtsalt emotsioon, mis kannab tundeid ja meeleolusid, ka helgeid ning rõõmsaid.
Meie giidist juhendaja selgitas, et tänavakunstis on looduse, keskkonna, poliitika, inimsuhete, meie enda sisemaailma valu ja võlu.
Edward von Lõnguse seinamaal Surmatants sai tõukeks minna vaatama Bernt Notke Surmatantsu Niguliste kirikmuuseumis. Ja mine tea!? Äkki ühel päeval reisime koos Lübeckisse selle kuulsa maali veel ühte varianti vaatama!
Teskt ja fotod: Õpetaja Signe Ojasalu