1. klasside külastus kooli raamatukogus

Eelmisel nädalal käisid meie 1. klasside õpilased kooli raamatukogus. Lapsed said teada, mida raamatukogus teha saab, kuidas käib laenutamine ja mil moel hoida raamatut. Esmakordselt sai raamatut ka koju laenutada.

Päev enne koolivaheajale minekut toimus 1.b klassi muinasjutuõhtu. Lapsed kogunesid kella kuueks raamatukokku, kõigil vahvad muinasjututegelaste kostüümid seljas. Kõigepealt tegi igaüks enda tutvustuse. Pärast seda vaatasime filmi „Jänku Juss käib raamatukogus“ ja tuletasime meelde päeval raamatukogutunnis kuuldut.

Nüüd oli aeg muinasjutu jaoks. Raamatukoguhoidja rääkis, mis muinasjutt üldse on, millised on muinasjutu võluesemed, võlunumbrid, kuidas algavad ja lõppevad ja muinasjutud.

Lõpuks lugesime J. Parijõgi juttu “Külaliste leib“ ja arutlesime külalislahkuse üle. Lapsed värvisid loo tegelasi ja meisterdasid maja.

Tegime lõputantsu ja oligi aeg kojuminekuks!

Kohtume jälle raamatukogus!

Tekst: Aino Põldaas

Kadrina Keskkool otsib oma meeskonda eesti keele ja kirjanduse õpetajat, matemaatikaõpetajat, psühholoogi ja tugispetsialisti taustaga õpetajat. Pakume tööd