Abituriendid käisid õppepäeval Tallinnas – külastades KUMU ja Euroopa Elamuskeskust sai silmaring taas avaram.
Esimene peatuspaik oli KUMU, kus osalesime muuseumitunnis teemal “Konfliktid ja kohandumised”. Saime ülevaate Nõukogude okupatsiooni kehtestamisega alanud ja taasiseseisvumisega lõppenud perioodil aset leidnud muutustest ühiskonnas ja kunstis.
Marjetta:“ Sain rohkem kinnitust ja teadmisi selle kohta, kuidas kunst võib inimesi mõjutada, eriti just sõdade ja Nõukogude Liidu ajal.”
Elise: “30-liikmelise grupiga on täiesti võimalik näitust külastada ja ka giidi kuulata – oleme vist suureks kasvanud ja inimesteks arenenud!:)”
Pärast väikest vahetundi jätkasime Euroopa Elamuskeskuses, kus õpilased kehastusid europarlamendi saadikuteks, esindades nelja erinevat maailmavaadet.
Kahetunnise matkemängu lõpuks pidid saadikud jõudma kokkuleppele kahe seaduseelnõu osas. Gert: “Oma fraktsiooni manifesti järgi mõtlemine aitas avardada silmaringi, et miks osad mõtlevad nii või naa”. Elise: “Oli huvitav, et suhteliselt paljud sattusid fraktsiooni, mille vaadetega nad eriti nõus ei olnud, aga siiski püüdsid käituda manifesti kohaselt. Ka üleüldine mängu ülesehitus oli põnev ja tehnoloogiat hõlmav – INTERAKTIIVNE!”.
Mängu vahva ülesehitus, interaktiivsus, tiimitöö ja oma arvamuse erinevas rollis väljendamine olid märksõnad, mis matkemängu tagasisides kõige enam kõlama jäid. Kindlasti aitas see mäng kõigil paremini mõista, kui palju on ühe teema kohta erinevaid arvamusi ja miks tähtsate otsuste tegemine võib väga kaua aega võtta.
Tekst ja pildid Merike Sikk