Reedel, 2. juunil toimus loodusteaduste õppesuuna õpilaste (10. ja 11. LOTE) õppepäev Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias.
Loodusmuuseumis osaleti paleontoloogia ja geoloogia teemalises õppeprogrammis “Elu areng Maal”, kus põhirõhk oli kivististe ehk fossiilide tundmaõppimisel, samuti tutvumine Eesti geoloogilise ehituse ja levinumate maavarade tekkega. Sai veenduda, kui palju võib kaaluda üks meteoriiditükk, mis Eestimaad tabanud. Programm toimus nii õppeklassis kui muuseumi näitusesaalides, muuseumis tutvuti ka mitmekesise ja imepärase mineraalide koguga kogu maailmast ning vaadati simulatsiooni kunagi Eesti vetes elanud rüükalast. Õpilasi juhendas geoloog Mare Isakar. Hiljem jäi aega iseseisvaks tutvumiseks kogu muuseumi eksponaatidega.
Jalutuskäik üle Toomemäe viis ka kuulsa loodusteadlase K. E. von Baeri mälestussamba juurde, seejärel suunduti Baltimaade ühe vanima (tegutsenud juba 220 aastat) ja väikseima botaanikaaiaga tutvuma. Giidi põhjalikul juhendamisel õpiti tundma erinevate kliimavööndite taimeliike kasvuhoonetes ning rikkalikku kollektsiooni avamaastikul, mis jaguneb üheteistkümneks erinevaks aiaks, kus on uudsena olemas ka Eestimaa erinevate koosluste osakond, näiteks saab õppida rabade ja lamminiitude taimeliike – praegu õitses sookail. Botaanikaaed on avatud kõikidele soovijatele ning väga kaunis ja põnev roheline oaas kesklinnas, kus peatub aeg ning kuhu tahaks jälle tagasi minna.
Siret Pung, LOTE õppesuuna juht