Tubli maadlustulemus Ukrainast

Caaro SK noormaadlejad võistlesid Ukrainas Strõi linnas rahvusvahelisel turniiril Dovbush Cup kreeka-rooma maadluses. Kokku osales turniiril üle 250 sportlase Eestist, Slovakkiast, Moldovast, Rumeeniast, Valgevenest ja Ukrainast.

2010.–2011. aastal sündinud poiste kehakaalus –53 kg saavutas kõrgelt hinnatud esikoha Aron Lavrits (4.a).

Tugevad matšid tulid alates poolfinaalist. Poolfinaalis oli Aron pärast esimest poolaega taga 0:5 tulles välja keerulisest olukorrast, kus vastasel oli võimalus seljatada. Teisel poolajal pani Aron lisakäigu juurde. Kui maadelda oli jäänud 7 sekundit ja seis 7:7, sooritas Aron 2 p võtte, mida kohtunikud kahjuks ära ei lugenud. Seega läks maadlus püstiasendist edasi. Loetud sekundite jooksul tuli sooritada kiirelt võte ja selle Aron ka tegi, sai magusa võidu punktidega 11:9 ning pääsu finaali.

Finaal oli sama tuline kui poolfinaal. Esimesel poolajal pandi Aron parterisse, kus vastane sooritas üleveo ja läks juhtima 3:0. Poolaja lõpuks vähendas Aron vahe minimaalseks. Teisel poolajal tehtud kaks ülerinna heidet tõi magusa võidu Eestisse. Kindlasti oli see Aroni üks parimaid võistlusi.

Kehakaalus –35 kg tegi ilusa võistluse Steven Objartel (4.a), kes kahe matšivõiduga jagas 10.–13. kohta.