Tehti tutvust raba elu, olu ja salapäraga

23. septembril käisid 6.c, 6.l, 7.c ja 7.l klassi õpilased loodusõpetuse õppekäigul Viru rabas. Programmi käigus õpiti tundma rabale iseloomulikke metsa- ja rabataimi ning saadi teadmised sellest, millele rabas liikudes tähelepanu pöörata.

Õpilased said ka ise kogeda, millise pinnase peal on rabas turvaline kõndida ning millise peal mitte. Lisaks nähtule pakkusid vaheldust raja ääres olevad laukad, millest saadi turvaliselt mööda piki laudteed kõndides ning mille ääres sai kohata ka juba tuttavaid taimi ja metsasaadusi.

Rabamaastikku oma kaunites sügisvärvides oli võimalus imetleda vaatetornis ning retke lõpetas piknik populaarse ujumiskoha juures, mida sisustasid giidi lood raba elust ja olust.

Tegemist oli MTÜ Loodusringi ja KIKi keskkonnaprogrammi õppeprogrammiga “Läki rappa”.

Õpilasi saatsid ja elamust jäädvustasid klassijuhatajad Kai Tamm ja Merle Kärdla.