Loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor

Möödunud õppeaasta üleriigilise loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor toimus 18. septembril Tartu Ülikooli keemia instituudis Chemicumis. Meie koolist kutsuti lõppvõistlusele Reele Raap ja Ott Arak.

46 osavõtja seas saavutas Reele Raap 18. koha ja Ott Arak 38. koha (7. klasside* arvestuses 6. koht). Lõppvooru kutsuti eelvooru tulemuste põhjal 54 õplilast üle Eesti (üldarvestuse 40 parimat + 7. klasside* arvestuses esikümnesse tulnud + piirkondade parimad).

Meeldetuletuseks, et mõlemad meie õpilased jõudsid olümpiaadi eelvoorus ülevabariigilises pingereas 100 parema hulka, Reele Raap sai 23. koha (8. klasside* arvestuses 22. koht) ja Ott Arak 84. koha (7. klasside* arvestuse 10. koht). Lääne-Virumaa üldarvestuses saavutasid nad 1. ja 2. tulemuse.

Õpilasi valmistasid ette loodusainete õpetajad Siret Pung, Eve Kanger, Liina Leinmets ja Raimo Maasik.

Loodusteaduste olümpiaadi kohta loe rohkem siit. Lõppvooru tulemused leiad siit.

* 2020/21. õppeaasta 7. ja 8. klassid